REKLAMA

Joachim Brudziński: Musimy stworzyć warunki, by do policji trafiali ludzie inteligentni i dobrze przygotowani

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (Katarzyna Domagała-Szymonek)/AT
  • 15 lutego 2018 12:21
Joachim Brudziński: Musimy stworzyć warunki, by do policji trafiali ludzie inteligentni i dobrze przygotowani Mundurowi oraz pracownicy cywilni związani ze służbami pierwsze podwyżki otrzymali już 1 stycznia 2017 r. Pierwsi z nich średnio o 253 złote więcej. Drudzy - 250 złotych. Kolejna od stycznia 2019. (fot.PTWP/Michał Oleksy)

Trzeba stworzyć warunki, które zachęcą młodych ludzi do wstąpienia do służby w policji - tłumaczy minister Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  • Jak informuje resort spraw wewnętrznych, wszystkie podległe mu formacje otrzymają w latach 2017-2020 łącznie niemal 9,2 mld złotych.
  • Spora część tej kwoty przeznaczona zostanie na wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy policji, straży pożarnej i straży granicznej.
  • Młodzi policjanci, który zaczynają pracę w zawodzie oraz ci najmniej zarabiający od 1 maja 2018 r. otrzymają podwyżki.

Brudziński poinformował, że do 2020 roku do poległych mu służb trafi 9,2 mld zł, z czego policja otrzyma niemal 6 mld zł – w tym 3,119 mld zł na inwestycje i zakup sprzętu. Do straży granicznej trafi 1,267 mld (w tym niemal 841 mln zł na nowoczesny sprzęt, inwestycje budowlane i wyposażenie). Zaś do państwowej straży pożarnej 1,723 mld (w tym 957 mln zł zostanie przeznaczonych na rozbudowę i remont infrastruktury oraz zakup nowoczesnego wyposażenia). SOP (BOR) otrzyma 203 mln zł.

Wyższa pensja ma zachęcić młodych ludzi do pracy w policji i podnieść prestiż tego zawodu. Z danych resortu wynika, że w ubiegłym roku z ponad 23 tys. kandydatów przyjęto 4151 osób. Oznacza to, że funkcjonariuszem został więc co piąty chętny. Tylko w garnizonie śląskim przyjęto 586 osób. W 2018 r. szansę na to zyska kolejne ok. 500 policjantów. Zaś w skali kraju pracę znajdzie tam ponad 4 tys. nowych policjantów.

– Musimy stworzyć warunki, aby do policji trafiali ludzie inteligentni, kreatywni i dobrze przygotowani. Tacy, wobec których będzie można stwierdzić, że są najlepszymi ze swojego rocznika – powiedział szef MSWiA.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA