REKLAMA

Joachim Brudziński: Nieprawdziwe zgłoszenia na 112 blokują możliwość powiadamiania o sytuacjach zagrożenia

  • Autor: PAP/AT
  • 09 lutego 2018 11:47
Joachim Brudziński: Nieprawdziwe zgłoszenia na 112 blokują możliwość powiadamiania o sytuacjach zagrożenia W ocenie Brudzińskiego, warto mówić o skrajnie nieodpowiedzialnych ludziach, którzy pozwalają sobie, myśląc że to żart i dowcip, na nieuzasadnione zgłoszenia (fot.twitter.com/MSWiA_GOV_PL)

Wszyscy, którzy wpadniecie na tak niemądry pomysł, by wybrać numer 112 bez potrzeby, pamiętajcie, że ktoś inny może stracić życie, bo służby nie będą mogły na czas zareagować - powiedział minister SWiA Joachim Brudziński.

Minister spraw wewnętrznych i administracji uczestniczy w Rzeszowie w otwarciu nowego budynku Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

W ocenie Brudzińskiego, warto mówić o "skrajnie nieodpowiedzialnych ludziach, którzy pozwalają sobie, myśląc że to żart i dowcip, na nieuzasadnione zgłoszenia".

"Wy wszyscy, którzy wpadniecie na tak niemądry pomysł, by wybrać numer 112 bez potrzeby, pamiętajcie, że ktoś inny może stracić życie, bo służby nie będą mogły na czas zareagować" - powiedział minister.

Czytaj też: MSWiA uruchomi mobilną aplikację numeru 112

Szef MSWiA apelował, m.in. do mediów o edukowanie na ten temat, bo "w skali roku to były miliony tego typu zgłoszeń". "Jakaż jest skala nieodpowiedzialności, jakież olbrzymie wyzwanie, również przed rodzicami i nauczycielami aby edukować dzieci i młodzież, ale trzeba z przykrością stwierdzić także ludzi dorosłych, którzy czasami pod wpływem alkoholu wpadają na tego rodzaju niemądre pomysły" - wskazał.

"Numer alarmowy 112 służy do powiadamiania o sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia i mienia; nieprawdziwe zgłoszenia blokują możliwość kontaktu, warto o tym edukować" - powiedział minister SWiA Joachim Brudziński.

Minister mówił, że dla rządu PiS bezpieczeństwo obywateli jest priorytetem. Wskazał, że uczciwość wymaga by przypomnieć, że budowa nowego budynku Centrum Powiadamiania Ratunkowego rozpoczęła się za rządów poprzedników. "Spór polityczny jest rzeczą naturalną w każdej demokracji (…), pod warunkiem że jest to spór merytoryczny" - powiedział Brudziński.

"Ale jest coś, co powinno być wyłączone z tej oczywistej dla każdej demokracji dyskusji czy sporu - tym jest bezpieczeństwo, zdrowie i życie naszych współrodaków i obywateli" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA