REKLAMA

Joachim Brudziński: Propagowanie symboli faszystowskich haniebne

  • Autor: PAP/JS
  • 22 stycznia 2018 17:30
Joachim Brudziński: Propagowanie symboli faszystowskich haniebne Służby podjęły zdecydowane działania wobec osób i organizacji, które publicznie propagują symbole totalitarnego państwa (fot. MSWiA/twitter)

Propagowanie symboli faszystowskich, celebrowanie urodzin Adolfa Hitlera, jest haniebne i zasługuje na szczególne potępienie. W naszym kraju nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na takie zachowania - oświadczył szef MSWiA Joachim Brudziński.

Szef MSWiA Joachim Brudziński spotkał się z komendantem głównym policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem w sprawie reportażu "Superwizjera". Minister spotkał się także z Bogdanem Święczkowskim, zastępcą Prokuratora Generalnego Prokuratorem Krajowym.

"Superwizjer" TVN24 ujawnił w sobotę wyniki swego dziennikarskiego śledztwa dotyczącego działalności niektórych polskich środowisk narodowych, m.in. Stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność".

Na nagraniach ukrytą kamerą są pokazane m.in. obchody 128. urodzin Adolfa Hitlera zorganizowane w 2017 r. w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego. Śledztwo w sprawie ws. publicznego propagowania faszyzmu prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Trwa ustalanie tożsamości osób, które uczestniczyły w wydarzeniu z Wodzisławia.

Czytaj też: PO i Kukiz'15 chcą delegalizacji stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność”

Jak podało MSWiA w komunikacie, po spotkaniu szef resortu podkreślił, że w kraju "doświadczonym przez ustroje totalitarne, takie jak niemiecki nazizm i sowiecki komunizm, propagowanie tych totalitaryzmów i symboli faszystowskich, czy celebrowanie urodzin Adolfa Hitlera, jest haniebne i zasługuje na szczególne potępienie. W naszym kraju nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na takie zachowania".

Poinformowano, także, że służby podjęły zdecydowane działania wobec osób i organizacji, które publicznie propagują symbole totalitarnego państwa. "Czynności w tej sprawie prokuratura - zgodnie z kompetencjami - zleciła Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego" - wskazano w komunikacie resortu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA