REKLAMA

Joanna Kluzik-Rostkowska: Rząd PiS boi się uchodźców

  • Autor: PAP/AT
  • 31 maja 2017 08:31
Joanna Kluzik-Rostkowska: Rząd PiS boi się uchodźców Rząd nie jest od tego, żeby się bać, tylko żeby rozwiązywać problemy - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska (fot.shutterstock)

PiS nie widząc uchodźcy na oczy, na wszelki wypadek sam się trochę boi, wiele członków PiS, rządu jest w osobisty sposób przerażonych. Rząd nie jest od tego, żeby się bać, tylko żeby rozwiązywać problemy - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska (PO).

Prawo i Sprawiedliwość bardzo cynicznie "gra strachem" przed uchodźcami; trzeba pomagać tym uchodźcom, którzy tej pomocy bezwzględnie potrzebują, ale Polska nie jest na tyle bogata, żeby pomagać wszystkim - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska (PO) w radiu TOK FM.

Zaznaczyła, że trzeba pomóc tym uchodźcom, którzy tej pomocy bezwzględnie potrzebują, ale - jak zastrzegła - Polska nie jest na tyle bogata, żeby pomagać wszystkim. "Na pewno jesteśmy winni pomoc uchodźcom" - podkreśliła.

Jak dodała, łatwo sobie wyobraża sytuację, w której ludzie uciekają ze swojego kraju, ponieważ grozi im śmierć.

Czytaj też: Polska znalazła sposób, by pomóc uchodźcom?

Pytana o słowa lidera PO Grzegorz Schetyny, który powiedział, że nie chce, żeby uchodźcy przyjechali do Polski, Kluzik-Rostkowska przyznała, że Schetyna wyraził się nieprecyzyjnie. "Rozmawiamy o tym do dzisiaj, z tej wypowiedzi się tłumaczy w zasadzie ciągle" - zaznaczyła.

Kluzik-Rostkowska przekonywała, że PiS bardzo cynicznie "gra strachem" przed uchodźcami. "PiS nie widząc uchodźcy na oczy, na wszelki wypadek sam się trochę boi, wiele członków PiS, rządu jest w osobisty sposób przerażonych. Rząd nie jest od tego, żeby się bać, tylko żeby rozwiązywać problemy" - przekonywała posłanka PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Arek 2017-05-31 11:29:49
    Do mariola-54: Rzędowi tak zależy na Ojczyźnie jak rolnikowi na owieczkach które hoduje.
  • mariola-54 2017-05-31 10:50:45
    Rządowi zależy na Ojczyźnie!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA