REKLAMA

Joanna Kopcińska: premier Morawiecki dokonuje przeglądu resortów

  • Autor: pt/pap
  • 28 grudnia 2017 20:15
Joanna Kopcińska: premier Morawiecki dokonuje przeglądu resortów Premier Mateusz Morawiecki dokonuje obecnie przeglądu resortów i po 6 stycznia ogłosi decyzje (fot. twitter.com / Min. Rozwoju)

Premier Mateusz Morawiecki dokonuje obecnie przeglądu resortów i po 6 stycznia ogłosi decyzje w związku z rekonstrukcją rządu- poinformowała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Jak zaznaczyła, premier Morawiecki "przyjrzy się pracy poszczególnych ministrów zarządzających podległymi resortami".

"W tej chwili resorty pracują zupełnie normalnie. Mamy wiele projektów, które są w trakcie realizacji, toczą się też prace nad nowymi"- powiedziała Kopcińska.

Rzeczniczka rządu zapytana o intensywne konsultacje polityczne w sprawie składu rządu, które odbywają się między świętami Bożego Narodzenia a 6 stycznia, o czym wcześniej informował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, powiedziała, że "sama nie uczestniczy w tych naradach".

"O zmianach, jeżeli one zapadną, premier będzie informował opinię publiczną. A w tej chwili, wykonuje swoje obowiązki bardzo intensywnie. Jest jeszcze ministrem finansów i rozwoju, więc póki co, obowiązków ma bardzo dużo" - zaznaczyła Kopcińska.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego został powołany w połowie grudnia, przez prezydenta Andrzeja Dudę, a jego skład jest identyczny ze składem gabinetu premier Beaty Szydło, która jest obecnie wicepremierem.

W środę Mateusz Morawicki poinformował, że jeżeli chodzi o rekonstrukcję rządu to po święcie Trzech Króli, które przypada 6 stycznia, w krótkim terminie po tej dacie, będziemy mogli poznać już wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA