REKLAMA

Joanna Scheuring-Wielgus: Składamy w Sejmie projekt komitetu "Ratujmy Kobiety"

  • Autor: PAP/JS
  • 07 lutego 2018 18:53
Joanna Scheuring-Wielgus: Składamy w Sejmie projekt komitetu "Ratujmy Kobiety" Sejm odrzucił obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" w pierwszym czytaniu (fot.sejm.pl)

Grupa posłów Nowoczesnej, PSL i Unii Europejskich Demokratów złożyła w Sejmie obywatelski projekt ustawy liberalizującej przepisy antyaborcyjne przygotowany przez komitet "Ratujmy Kobiety 2017" - poinformowała na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus (N).

"W odpowiedzi na apel środowisk kobiecych składamy w Sejmie obywatelski projekt @RatujmyKobiety przez grupę posłów z N, PSL, UED" - napisała posłanka.

 

Ponowne zgłoszenie projektu komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" było jednym z warunków powrotu do Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus, Joanny Schmidt oraz Krzysztofa Mieszkowskiego, którzy podjęli decyzję o zawieszeniu członkostwa w klubie po odrzuceniu przez Sejm obywatelskiego projektu zmian w prawie aborcyjnym w pierwszej połowie stycznia.

Sejm odrzucił wtedy obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" w pierwszym czytaniu. By projekt trafił do dalszych prac w sejmowej komisji zabrakło 9 głosów. W głosowaniu w tej sprawie nie wzięło udziału 10 posłów Nowoczesnej. Niegłosujący zostali ukarani przez klub Nowoczesnej naganą i karą finansową w wysokości 1000 zł. Z kolei jeden z niebiorących udziału w głosowaniu posłów - Adam Cyrański - odszedł z Nowoczesne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA