REKLAMA

Kaczyński: biedniejsze województwa powinny otrzymać wsparcie państwa

  • Autor: PAP
  • 15 października 2015 20:50
Kaczyński: biedniejsze województwa powinny otrzymać wsparcie państwa - Powinny być objęte pomocą te regiony, które są w najtrudniejszej sytuacji - mówił Jarosław Kaczyński (fot. facebook.com/pisorgpl)

W swoim wystąpieniu Jarosław Kaczyński kolejny raz podkreśla wagę polityki wyrównywania poziomów między regionami.  Podczas konferencji prasowej w Nidzicy (warmińsko-mazurskie) precyzował, że temu ma służyć m.in. "kwestia dystrybucji środków" z budżetu państwa do regionów.

- Państwo dysponuje różnego rodzaju środkami, m.in. europejskimi i własnymi możliwościami inwestycyjnymi. Ma też rożnego rodzaju sposoby na stymulację procesów ekonomicznych. I one powinny być wykorzystywane w ten sposób, żeby różnice między regionami się nie zwiększały. Powinny być objęte pomocą te regiony, które są w najtrudniejszej sytuacji. Jesteśmy w takim regionie - mówił Kaczyński, który przypomniał, że w warmińsko-mazurskim od lat utrzymuje się najwyższy w kraju odsetek osób bezrobotnych.

Wszystko w regionie jest coraz słabsze

Kaczyński mówił także, że warmińsko-mazurskie jest regionem, w którym "mamy różnego rodzaju elementy wykluczenia społecznego", przejawiające się - jego zdaniem - w likwidowaniu połączeń kolejowych i autobusowych, likwidowaniu szkół, placówek pocztowych czy "różnego rodzaju urzędów".

- Wszystko, co powinno funkcjonować, jest coraz słabsze - ocenił prezes PiS i dodał, że w ostatnich 25 latach można było tu zrobić dużo więcej, niż zostało zrobione.

Niewykorzystany potencjał Warmii i Mazur

W ocenie Kaczyńskiego w Warmii i Mazurach jest potencjał do rozwoju m.in. w sektorze turystyki, bo sprzyjają temu naturalne warunki, które określił jako "coś niezwykłego w skali Europy, a może i świata". Dodał, że powinny się tu także rozwijać powiązane z turystyką usługi i rolnictwo. "To powinien być region dobrze funkcjonujący" - podkreślał szef PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA