REKLAMA

Kaczyński może sięgnąć po rekonstrukcję rządu. Szydło, Morawiecki i Kowalczyk w konflikcie?

  • Autor: GP
  • 18 lipca 2016 09:51
Kaczyński może sięgnąć po rekonstrukcję rządu. Szydło, Morawiecki i Kowalczyk w konflikcie? Tylko jeden człowiek może zastąpić Beatę Szydło na fotelu premiera, Jarosław Kaczyński. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

● Poniedziałkowa (18 lipca) "Rzeczpospolita" analizuje możliwą rekonstrukcję rządu.
● Gazeta przypomina konflikty wśród ministrów, między innymi różnice zdań między Mateuszem Morawieckim a Henrykiem Kowalczykiem.
● Część otoczenia rządu ma też Jarosławowi Kaczyńskiemu sugerować, że Beata Szydło nie potrafi podejmować sama decyzji.

Poniedziałkowa (18 lipca) "Rzeczpospolita" zastanawia się nad możliwą zmianą w rządzie. Gazeta nie wyklucza, że w najbliższym czasie możemy być świadkami roszady na fotelu premiera. Na czele zreformowanej Rady Ministrów miałby stanąć Jarosław Kaczyński.

Głównym powodem takiego kroku ma być rosnące niezadowolenie z tempa pracy administracji Beaty Szydło. Nie tylko to ma rozsadzać gabinet. Tarcie widać także między ministrami, zwłaszcza odpowiedzialnymi za gospodarkę. Tutaj gazeta sugeruje konflikt między Mateuszem Morawieckim, a szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów, Henrykiem Kowalczykiem.

Kolejnym, sygnalizowanym konfliktem w rządzie ma być słabnąca pozycja Beaty Szydło.

- Przeciwnicy pani premier chodzą do Jarosława Kaczyńskiego i skarżą się na nią, opowiadając, jakoby była mało decyzyjna i nie umiała rozstrzygać konfliktów pomiędzy ministrami - pisze w komentarzu gazeta. - W efekcie kluczowe decyzje - jak czytamy - musi i tak podejmować sam Kaczyński.

Oponenci Szydło przyznają, że choć pani premier robi świetne wrażenie w mediach, jest lubiana, Polacy ufają jej coraz bardziej, to jednak nie jest skutecznym szefem rządu.

Jest to już kolejna publikacja w ostatnich dniach, która sugeruje rosnące napięcie między zapleczem parlamentarnym a rządem. "Fakt" sugerował w zeszłym tygodniu, że Jarosław Kaczyński nie jest zadowolony z pracy trzech ministerstw.

Padające tutaj nazwiska to ministra finansów Pawła Szałamachy, szefa dyplomacji Witolda Waszczykowskiego i minister zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • prawica 2016-07-19 05:40:42
    To plan ,Morawieckiego Kaczyński i Szydło może podeszwy jedynie lakierować , jesteście bez Morawieckiego zerami, nie macie Asa! 500+ o ile wrósł dług publiczny?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA