REKLAMA

Kaczyński: PiS nie wycofuje się z dążenia do zakazu aborcji z powodu choroby dziecka

  • Autor: PAP/JS
  • 06 kwietnia 2017 14:19
Kaczyński: PiS nie wycofuje się z dążenia do zakazu aborcji z powodu choroby dziecka Jarosław Kaczyński (fot.beatamazurek.com.pl)

PiS w żadnym wypadku nie wycofuje się z dążenia do zakazu aborcji z powodu choroby dziecka; będziemy chcieli to przeprowadzić w sytuacji, która nie spowoduje ostrych protestów – powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, "zakaz aborcji eugenicznej ma szanse na wprowadzenie w stosunkowo nieodległym czasie, choć w nieco inny sposób, niż próbowano do tej pory".

"PiS w żadnym wypadku nie wycofuje się z dążenia do zakazu aborcji z powodu choroby dziecka. Jednak będziemy chcieli to przeprowadzić w sytuacji, która nie spowoduje tak ostrych protestów, jak miało to miejsce jesienią" - powiedział prezes PiS.

"Na razie nie chcę wchodzić w szczegóły, ale sprawa będzie rozwiązywana na płaszczyźnie prawnej" - stwierdził. Przypomniał również, że jest już program "Za życiem", który przewiduje pomoc dla matek w tzw. trudnych ciążach i rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.

"Na pewno będziemy starali się zmienić stosunek ludzi do osób z zespołem Downa, a z powodu tej choroby przeprowadza się ponad 95 procent aborcji w Polsce" - dodał.

Jak stwierdził Kaczyński, stosunek do aborcji wśród posłów klubu PiS jest zróżnicowany, ale dla niego sprawa jest ważna i będzie dążył do tego, aby ją skutecznie rozwiązać. Dodał, że jednak "nie jest w stanie odpowiadać za działanie innych ludzi, na których sumienia nie ma wpływu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • matka dziecka z zanikiem 2017-04-07 22:30:10
    Panie Kaczyński proszę zamiast pielęgnować kota uwolnić jakąś biedną matkę i zająć się pielęgnacją jej dziecka z bardzo ciężkim upośledzeniem wrodzonym.
  • ZniemczonyLewackiSBek 2017-04-06 15:10:14
    Kaczyński - genialny strateg widać wreszczie zrozumiał na czym polega spadek poparcia jego partii w ostatnich snodażach i znalazł idealne rozwiązanie. Oby tak dalej, to dojna zmiana skonczy sie szybciej niz zaczela :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA