REKLAMA

Kaczyński: Uchodźcy mogą przynieść nieznane choroby

  • Autor: AT
  • 14 października 2015 10:58
Kaczyński: Uchodźcy mogą przynieść nieznane choroby (Jarosław Kaczyński, fot. pis.org.pl)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził na spotkaniu wyborczym w Makowie Mazowieckim, że uchodźców przed przyjęciem do Polski trzeba sprawdzić pod kątem zdrowotnym, gdyż mogą oni przynieść nieznane choroby.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS uważa, że przyjmowanie uchodźców niesie za sobą zagrożenie zdrowotne.

- Czy te informacje o jakichś porozumieniach odnoszące się do sprowadzenia do Polski stu tysięcy muzułmanów - czy to jest prawda? Powinien odpowiedzieć minister zdrowia dlatego, bo to są także kwestie związane z różnego rodzaju w tej sferze. Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie. Cholera na wyspach greckich, dezynteria w Wiedniu. Różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, a mogą tutaj być groźne. To nie oznacza, żeby kogoś dyskryminować, ale sprawdzić trzeba - stwierdził prezes PiS na łamach serwisu "wpolityce.pl".

Po tych słowa rozpoczęła się nagonka na Kaczyńskiego. W TVN24 porównano jego wypowiedź do narracji niemieckich nazistów.

- Mówiło się "te Żydki niosą tyfus". Straszenie pasożytami to jest język nazizmu. Kaczyński musi to wiedzieć, on nie jest idiotą — oburzał się w TVN24 przewodniczący Partii Demokratycznej Andrzej Celiński.

- Dla niego każda rzecz obca wydaje się niebezpieczna, wroga - podsumował słowa prezesa PiS Roman Giertych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • erd 2015-10-15 13:23:48
    Przecież to prawda. Gdy jechałem do Afryki musiałem przejść szczepienia.
  • Miki 2015-10-14 15:49:12
    No i przecież powiedział prawdę. W Grecji wybucha epidemia Cholery tam, gdzie stacjonuje najwięcej uchodźców. Ci ludzie przyjechali z Afryki i Azji, my, żeby w ogóle tam jechać, wykonujemy całe zestawy szczepień, nie możemy przewozić niczego nie pakowanego hermetycznie i zaleca się picie tylko wody butelkowanej. Ci ludzie sobie chodzą po Europie jak im się podoba bez żadnej kontroli sanitarnej, czy ludzie tego naprawdę nie widzą? PS: nie jestem wyborcą PiSuREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA