REKLAMA

Kaczyński: zarzuty Kopacz oderwane od rzeczywistości

  • Autor: PAP
  • 16 września 2015 17:17
Kaczyński: zarzuty Kopacz oderwane od rzeczywistości Jarosław Kaczyński: niedopuszczalne zarzuty Kopacz

Prezes PiS Jarosław Kaczyński skrytykował zarzuty premier Ewy Kopacz o odpowiedzialności Lecha Kaczyńskiego za Traktat Lizboński i jego zapisy w sprawie uchodźców.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił w środę w Sejmie, że zarzuty premier Ewy Kopacz są "całkowicie oderwane od rzeczywistości". Za niedopuszczalną uznał część wypowiedzi premier dot. negocjacji Traktatu Lizbońskiego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Kaczyński zwrócił się o zabranie głosu w Sejmie w związku z wystąpieniem premier Kopacz, w której m.in. mówiła ona, że to prezydent Lech Kaczyński negocjował Traktat Lizboński, który dotyczył także polityki migracyjnej. Według szefowej rządu, w środowej dyskusji w sprawie polityki migracyjnej PiS pokazało prawdziwą twarz: partii antyeuropejskiej, ksenofobicznej, wiecznie dążącej do kłótni i szukania wrogów.

Prezes PiS zaznaczył, że nie chce odpowiadać na - jak się wyraził - "insynuacje dotyczące wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej". - Tego rodzaju merytoryka, modus operandi, jaki stosujecie od wielu lat, w tej chwili nie przynosi już efektów. Widzę, że pani jest do niego przywiązana - zwrócił się prezes PiS do premier Kopacz.

Prezes PiS podkreślił, że w wystąpieniu Kopacz "był element wyjątkowo nieładny" i bardzo często spotykany w wystąpieniach przedstawicieli PO. Jak wyjaśnił, chodzi o atak na osobę nieżyjącą, na prezydenta Lecha Kaczyńskiego.  - Z tej wypowiedzi, którą była pani łaskawa przedstawić, wynikałoby, że Polska była w stanie przeciwstawić się Traktatowi Lizbońskiemu, to znaczy, że byliśmy na tyle silni, żeby wziąć na siebie przeciwstawienie się w gruncie rzeczy całej elicie europejskiej - powiedział J.Kaczyński.

- Lech Kaczyński w momencie kiedy prowadził te rokowania wiedział doskonale, że zbliżają się wybory, wiedział, że w konfrontacji z Unią Europejską te wybory wygrają formacje proeuropejskie i zgodzą się dokładnie na wszystko, (a) to wszystko, co uzyskał, a uzyskał bardzo wiele, zostanie odrzucone. Takie wtedy były realne możliwości Polski i one zostały całkowicie wyczerpane - ocenił prezes PiS.

- To są zarzuty całkowicie oderwane od rzeczywistości. Oderwane od rzeczywistości także inne pani wystąpienia i wystąpienia ze strony PO, które miały miejsce - dodał.

Kaczyński podkreślił, że dotarła do niego informacja, że w Grecji przechwycono transporty broni. "Wszystko wskazuje, na to, że z Państwa Islamskiego" - mówił. - Jeżeli chodzi o polską granicę, która ma być tak świetnie chroniona, to tysiące TIR-ów przekracza ją codziennie i nie są one w ogóle kontrolowane - dodał prezes PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA