REKLAMA

Kadencyjność w samorządach, Morawiecki: W samorządach tworzą się kliki. Nawet królowie tyle nie rządzili

  • Autor: PAP/AT
  • 24 stycznia 2017 07:27
Kadencyjność w samorządach, Morawiecki: W samorządach tworzą się kliki. Nawet królowie tyle nie rządzili Są osoby, które w samorządach władzę sprawują 16 - 20 lat. Toż to królowie tyle nie rządzili dawniej - mówi wicepremier (Mateusz Morawiecki, fot.twitter)

• Zdaniem wicepremiera i ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego obecne rozwiązanie sprawia, że w miastach, powiatach, gminach tworzą się lokalne kliki.
• Dlatego Morawiecki popiera kadencyjność w samorządach.
• Dwukadencyjność burmistrzów, wójtów i prezydentów miast to bardzo dobry pomysł - ocenił.

Morawiecki był w TVN24 pytany o to, czy dobrym pomysłem jest według niego wprowadzenie dwukadencyjności dla prezydentów, wójtów i burmistrzów. "To bardzo dobry pomysł, on był już wcześniej w programie Prawa i Sprawiedliwości" - skomentował minister.

Jego zdaniem problemem jest to, że w powiatach miastach czy gminach tworzą się "kliki lokalne". "Myślę, że 95 proc. Polski doskonale teraz wie, o czym mówię" - zaznaczył. Ocenił, że np. prezydenci miast mogą być lepsi czy gorsi, ale "tworzą wokół siebie istny dwór".

Czytaj też: Kadencyjność w samorządach: Wicepremier Gowin krytykuje zmianę ordynacji wyborczej od 2018 r.

Zwrócił uwagę, że są osoby, które w samorządach władzę sprawują 16 - 20 lat. "Toż to królowie tyle nie rządzili dawniej" - powiedział i ocenił: "naprawdę wystarczy tego kandydowania!"

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • radar 2017-01-24 11:50:25
    Krzywousty wicepremier nie zna Konstytucji . Suweren o którym pisuary tak opowiadają ma prawo wybierać swoich na jak długo chce i nic do tego wybranym posłom przez mniej niż 19 % obywateli.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA