REKLAMA

Kampania Zjednoczonej Lewicy: świeckie państwo

  • Autor: PAP
  • 31 sierpnia 2015 12:56
Kampania Zjednoczonej Lewicy: świeckie państwo Każda z kampanii tematycznych Zjednoczonej Lewicy ma mieć swoje hasło. Fot. youtube.com

Siedem społecznych kampanii tematycznych, poświęconych najważniejszym dla lewicy sprawom, zaplanowali politycy Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni. Od wtorku ruszamy z pierwszą - dotyczącą świeckiego państwa – powiedział szef sztabu Włodzimierz Czarzasty.

W ramach kampanii planowane są konferencje prasowe, akcja billboardowa w całej Polsce, udostępnienie filmów w internecie oraz rozdawanie ulotek. Każda z kampanii tematycznych ma mieć swoje hasło.

Rozpoczynająca się we wtorek pierwsza kampania będzie dotyczyła - według szefa sztabu koalicji - świeckiego państwa.

Nieprzypadkowo robimy to 1 września, to jest początek roku szkolnego, a jednym z przesłań tej kampanii będzie powrót religii do sal katechetycznych, niepłacenie półtora miliarda złotych co roku katechetom - poinformował Czarzasty.

41 konferencji prasowych

Politycy Zjednoczonej Lewicy planują zorganizować we wtorek w południe we wszystkich okręgach wyborczych 41 konferencji prasowych przy billboardach dotyczących świeckiego państwa. W internecie ma również zostać udostępniony film na ten temat.

Przez cały następny tydzień będzie rozdane pół miliona ulotek, które będą informowały o celu kampanii i naszych postulatach związanych ze świeckością państwa" - mówił Czarzasty.
Kolejna kampania za półtora tygodnia będzie dotyczyła opieki zdrowotnej - zapowiedział. Nie chciał mówić o szczegółach kolejnych akcji.

Konwencja programowa

Szef sztabu koalicji przypomniał również, że za 2 tygodnie - 13 września - odbędzie się konwencja programowa koalicji; w najbliższym czasie będą zostaną też zaprezentowane "jedynki" na listach koalicji. Oprócz billboardów programowych Zjednoczona Lewica będzie również miała plakaty z wizerunkiem liderów.

Billboardy prezentujące liderów koalicji nie będą jednak częścią kampanii centralnej. Każdy z polityków, który startuje, będzie mógł sobie te billboardy wykupić z własnych funduszy wyborczych, natomiast centralnie organizujemy taką akcję informacyjną dotyczącą programu, bo konsekwentnie staramy się promować program - powiedziała Anna Maria Żukowska, rzeczniczka sztabu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA