REKLAMA

Kancelaria Prezydenta jest w stałym kontakcie z polską ambasadą w Londynie

  • Autor: PAP/JS
  • 05 września 2016 14:43
Kancelaria Prezydenta jest w stałym kontakcie z polską ambasadą w Londynie Kancelaria Prezydenta jest w stałym kontakcie z polską placówką dyplomatyczną w Londynie - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski (fot. Kancelaria Prezydenta)

• Kancelaria Prezydenta jest w stałym kontakcie z polską placówką dyplomatyczną w Londynie - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
• Odniósł się w ten sposób do incydentów przeciwko polskim obywatelom w Wlk. Brytanii.
• - Oczekujemy na rezultaty rozmów ministrów - dodał.

W poniedziałek po południu do Londynu udaje się delegacja ministrów m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski.

- Pan prezydent jest w kontakcie z liderami polskiej wspólnoty mieszkającej w Wielkiej Brytanii, ma dobre kontakty z Polakami na Wyspach. Jest jego stałą troską, by pokój społeczny, który do tej pory był zachowany pomiędzy wspólnotami lokalnymi w licznych miejscach w Wielkiej Brytanii, gdzie przebywają Polacy, powrócił - podkreślił w poniedziałek Szczerski.

Jego zdaniem szacunek dla Polaków okazywany przez mieszkańców Wielkiej Brytanii jest kwestią pracy na poziomie wspólnot lokalnych. - Szacunek dla Polaków jako ludzi, którzy pracują rzetelnie, przynoszą rozwój Wielkiej Brytanii, dochód dla brytyjskiego państwa i są ważną, żywą częścią dzisiejszego pejzażu gospodarczego i społecznego w Wielkiej Brytanii od szkół przez uniwersytety po wiele miejsc pracy - dodał Szczerski.

Według prezydenckiego ministra większość osób, które miały bezpośredni kontakt z Polakami w Wielkiej Brytanii dziś nie wyobraża sobie sytuacji, w której nie byłoby na miejscu polskich fachowców i polskich rodzin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA