REKLAMA

Kancelaria Sejmu odwołała się w sprawie płotu

 • Autor: PAP/rs
 • 01 listopada 2017 18:38
Kancelaria Sejmu odwołała się w sprawie płotu Fot. Shutterstock.com

Kancelaria Sejmu odwołała się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego od negatywnej decyzji stołecznego konserwatora zabytków ws. budowy płotu wokół Sejmu - poinformował PAP w środę dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

W połowie października stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki poinformował PAP, że wydał negatywną decyzję ws. budowy płotu wokół Sejmu. Jak wyjaśnił, na jego opinię miało wpływ stanowisko Społecznej Rady Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, która we wrześniu oceniła, że teren parlamentu został zaprojektowany po wojnie jako teren otwarty. Krasucki ocenił projekt płotu, jako "ingerujący w charakter ulicy Wiejskiej".

Konserwator zwracał wówczas uwagę, że Kancelaria Sejmu może się odwołać od decyzji do ministra kultury Piotra Glińskiego, który może pozwolić na realizację inwestycji, lub rozpatrzy ją mazowiecki konserwator zabytków, który w listopadzie przejmuje kompetencje stołecznego konserwatora.

Nowy płot, jak chce tego Kancelaria Sejmu, ma otaczać budynek parlamentu od strony ulicy Wiejskiej i Górnośląskiej. Jego wysokość ma sięgać do trzech metrów; ma być wykonany ze stalowych prętów. Płot - którego koszt wyniesie 600 tys. zł - miałby stanąć w miejscu murku, który obecnie ogradza Sejm. Jak tłumaczą przedstawiciele Kancelarii Sejmu, płot ma poprawić bezpieczeństwo osób pracujących w parlamencie a także osób odwiedzających gmach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • ... 2017-11-02 13:32:04
  Do Komuna u władzy: w sondażach suweren daje tylko 45 procentowe poparcie dla dobrej zmiany - czyli 55 procent może ruszyć na mury sejmu...
 • głos prawdy 2017-11-02 12:34:56
  Do M53: Poprzednim władzom płot wokół sejmu nie był potrzebny. Tej jest niezbędny. Widać mają przyczyny aby bać się własnego narodu.
 • M53 2017-11-02 12:05:14
  Kilka słów do poprzednich komentarzy. Wraca nie komuna a zdrowy rozsądek i dbałość o bezpieczeństwo osób tam pracujących a pracuje ich tam poza posłami i senatorami ok. 1200 osób. A tak na marginesie, ciekawy jestem jakie komentarze pojawiłby się w przypadku udanego zamachu, ofiar i zniszczeń. Bądżmy mądrzejsi przed szkodą!!!!
 • Komuna u władzy 2017-11-02 09:01:55
  Dobra zmiana boi się suwerena! Zupełnie jak za komuny.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA