REKLAMA

Kancelaria Sejmu: Pracownicy klubu parlamentarnego PiS mogli być na Sali Kolumnowej

  • Autor: GP
  • 05 stycznia 2017 09:23
Kancelaria Sejmu: Pracownicy klubu parlamentarnego PiS mogli być na Sali Kolumnowej Sala plenarna 16 grudnia została zablokowana przez opozycję. (fot.: Krzysztof Belczyński/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Kancelaria Sejmu sprostowała informacje dotyczące obecności pracowników klubu PiS w sali kolumnowej.
• W uzasadnieniu podkreślono prawo Marszałka Sejmu do zaproszenia na salę osób spoza składu Sejmu.

Kancelaria Sejmu sprostowała w czwartek (5 stycznia) informacje mediów o obecności 16 grudnia w sali kolumnowej osób zatrudnionych w klubach parlamentarnych. Część polityków opozycji zastrzegała, że te osoby nie mogą być w czasie głosowań wśród posłów. Podkreślano, że ich obecność w sali mogła wpływać na liczenie głosów posłów.

Kancelaria ustosunkowała się do tych informacji w następujących słowach:

- W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w sferze publicznej, Biuro Prasowe wyjaśnia, że Marszałek Sejmu zgodnie z art. 170 ust. 4 Regulaminu Sejmu ma prawo zaprosić do Sali Posiedzeń wskazane przez siebie osoby. 16 grudnia 2016 r., podczas kontynuowanego w Sali Kolumnowej 33. posiedzenia Sejmu w związku z nielegalnym protestem części posłów opozycji Sali Posiedzeń, wyrażono zgodę na obecność pracowników jednego z klubów parlamentarnych. Osoby te zostały zaproszone w celach organizacyjno-porządkowych, dla usprawnienia prac Sejmu w niepowszechnych okolicznościach, co miało związek z niezgodną z prawem okupacją części budynku Parlamentu. Żadna z tych osób nie głosowała, nie była też wliczana do kworum.

Na sali byli pracownicy klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Wcześniej Kancelaria Sejmu zamieściła na swoich stronach nagrania z monitoringu Straży Marszałkowskiej, które także miały wyjaśnić opinii publicznej jak przebiegały konfliktogenne głosowania w połowie grudnia.

Nagrania trafiły też do policji i prokuratury.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA