REKLAMA

Kancelaria Senatu: Nowe propozycje ws. dziennikarzy w czwartek lub we wtorek

  • Autor: PAP/JS
  • 04 stycznia 2017 16:11
Kancelaria Senatu: Nowe propozycje ws. dziennikarzy w czwartek lub we wtorek Kowalski podkreślił, że według jego wiedzy, propozycje "będą miały charakter bardzo kompromisowy" fot.pixabay

Nowe propozycje dot. funkcjonowania dziennikarzy w parlamencie zostaną przedstawione albo w czwartek (5 stycznia), albo - w związku z przypadającym w tym tygodniu świętem Trzech Króli - w następnym tygodniu, prawdopodobnie we wtorek (10 stycznia) - poinformował szef Kancelarii Senatu Jakub Kowalski.

Kowalski zaznaczył, że termin 6 stycznia, podany wcześniej przez marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, "jest o tyle niefortunny", że przypada w dniu świątecznym.

"Dlatego te propozycje zostaną przedstawione albo jutro - jeśli do tego dnia zostaną sformułowane w sposób kompletny i zwięzły, albo już po święcie Trzech Króli, prawdopodobnie we wtorek" - powiedział Kowalski.

Jak dodał, nie ma jeszcze decyzji, czy propozycje dla dziennikarzy zostaną przedstawione na briefingu marszałka Senatu, czy też będą dostępne w innej formie - np. na senackiej stronie internetowej.

Kowalski podkreślił, że według jego wiedzy, propozycje "będą miały charakter bardzo kompromisowy".

W połowie grudnia ub.r. upubliczniono propozycje zmian w zasadach pracy mediów w parlamencie. Według nich w budynku F, poza głównym gmachem Sejmu, miało powstać Centrum Medialne, które miałoby być kluczowym miejscem współpracy polityków z mediami. Według dotychczasowych zasad dziennikarze pracowali w budynku gmachu głównego, w którym odbywają się posiedzenia Sejmu. Ponadto miała m.in. powstać grupa stałych korespondentów parlamentarnych - każda redakcja miałaby możliwość wyznaczenia dwóch takich osób, pracujących na zmiany.

Plany te wywołały protest dziennikarzy i polityków opozycji, który doprowadził podczas głosowań 16 grudnia do blokady mównicy sejmowej. W tej sytuacji marszałek Sejmu Marek Kuchciński postanowił przenieść obrady do Sali Kolumnowej. Tam przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. Zdaniem posłów opozycji, której przedstawiciele pozostają na sali obrad Sejmu od 16 grudnia - głosowania były nielegalne. Opozycja uważa, że 33. posiedzenie Sejmu nie zostało zakończone, tylko przerwane i domaga się powtórzenia głosowań.

18 i 19 grudnia marszałek Senatu Stanisław Karczewski dwukrotnie spotkał się z przedstawicielami mediów. Po spotkaniu 19 grudnia zapowiedział, że do 6 stycznia redakcjom zostaną zaprezentowane nowe propozycje dotyczące zasad pracy dziennikarzy w parlamencie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA