REKLAMA

Karczewski: Będzie akcja uświadamiająca na temat tego, czym jest aborcja

  • Autor: PAP/JS
  • 06 października 2016 17:01
Karczewski: Będzie akcja uświadamiająca na temat tego, czym jest aborcja Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (fot. Stanisław Karczewski/twitter)

• Potrzebna jest zmiana mentalna, jeśli chodzi o aborcję; społeczeństwo musi wiedzieć, co to jest aborcja i na czym polega - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
• Zapowiedział przeprowadzenie "akcji uświadamiającej" na ten temat.

"Chcemy, aby nasze społeczeństwo wiedziało, co to jest aborcja, na czym to polega. Będziemy robili akcję uświadamiającą i mamy nadzieję zmienimy naszą mentalność; będziemy więcej wiedzieli" - podkreślił Karczewski na briefingu prasowym.

Według niego potrzebne jest "więcej informacji dla ludzi, dla kobiet w ciąży i bardzo wielkie wsparcie kobiet, które są w trudnej sytuacji". "Nie tylko kobiet, ale rodzin, również i tatusiów" - dodał. Przypomniał, że premier Beata Szydło przedstawiła w środę program wsparcia dla kobiet z ciążami trudnymi.

Pytany, co z zapowiadanym projektem senatorów PiS w sprawie prawa aborcyjnego, Karczewski odparł: "Będziemy się zastanawiali, co z tym projektem zrobić, bo naprawdę chcemy bardzo poważnie do tego problemu podejść".

"Wiemy już, i to jest wniosek z tego co się stało, że są potrzebne zmiany mentalne. Dużo więcej wiedzy, dużo więcej informacji i o to będziemy bardzo zabiegać i dbać" - podkreślił marszałek Senatu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA