REKLAMA

Karczewski: Premier nie dokona zmian w rządzie na podstawie sondażu

 • Autor: GP
 • 27 września 2016 09:09
Karczewski: Premier nie dokona zmian w rządzie na podstawie sondażu Marszałek Karczewski rozmawiał z wyborcami w swoim okręgu wyborczym i wie, że nie są do końca zadowoleni z polityki PiS. (fot.:facebook.com/stanislawkarczewski)

• Stanisław Karczewski (PiS) ma odmienną ocenę ministrów, niż pytani w sondażu Polacy.
• Polityk przytaczał też własne doświadczenia ze spotkań z obywatelami. Jest świadom, że wyborcy PiS mają zastrzeżenia do polityki partii i rządu.
• Jednak Marszałek Senatu dobrze postrzega pracę Zbigniewa Ziobry, Antoniego Macierewicza i Anny Zalewskiej.

Premier Beata Szydło dokonuje oceny ministrów sama - mówił we wtorek rano (27 września) Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Mija rok od powołania rządu i to okres dobry do oceny pracy ministrów - kontynuował polityk PiS, który wygłosił też w RMF FM swoją osobistą ocenę pracy części gabinetu.

Zapytany o sondaż dla "Rzeczpospolitej", w którym negatywnie wypadli Zbigniew Ziobro, Anna Zalewska i Antoni Macierewicz, Karczewski stwierdził, że nie podziela oceny ankietowanych.

- To akurat dobrzy ministrowie - konstatował. - Badania dla "Rzeczpospolitej" to ocena społeczna i na pewno premier Szydło nie dokona zmian na podstawie sondażu.

Polityk zapewnia, że Prawo i Sprawiedliwość jest otwarte na głosy krytyki pod adresem rządu. Z badania, na które się powołano w rozmowie, znaczna cześć wyborców PiS właśnie negatywnie oceniła trójkę wspomnianych ministrów.

Czytaj: Błaszczak chwali Ziobrę, Macierewicza i Zalewską za odwagę

- Wczoraj (26 września) byłem nas potkaniu z moimi wyborcami - mówił Karczewski. - Były na nim też krytyczne głosy pod naszym adresem - przytaczał na potwierdzenie swojej tezy Marszałek Senatu.

Polityk odniósł się też do zeszłotygodniowego spotkania klubu parlamentarnego PiS. Miały paść na nim dyscyplinujące słowa Jarosława Kaczyńskiego. Karczewski argumentował, że takie spotkania to okazja do wyczerpującej rozmowy z ministrami.

- W wyniku takich spotkań powstają nowe pomysły - mówił Karczewski. - Pojawią się niebawem np. rozwiązania w zakresie zdrowia - mówił pytany.

PiS przygotowuje reformę opieki zdrowotnej, o której w wyczerpujący sposób mówił Tomasz Latos, a do Sejmu wpłynęła nowa ustawa dotycząca szpitali.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA