REKLAMA

Karczewski: Premier nie dokona zmian w rządzie na podstawie sondażu

  • Autor: GP
  • 27 września 2016 09:09
Karczewski: Premier nie dokona zmian w rządzie na podstawie sondażu Marszałek Karczewski rozmawiał z wyborcami w swoim okręgu wyborczym i wie, że nie są do końca zadowoleni z polityki PiS. (fot.:facebook.com/stanislawkarczewski)

• Stanisław Karczewski (PiS) ma odmienną ocenę ministrów, niż pytani w sondażu Polacy.
• Polityk przytaczał też własne doświadczenia ze spotkań z obywatelami. Jest świadom, że wyborcy PiS mają zastrzeżenia do polityki partii i rządu.
• Jednak Marszałek Senatu dobrze postrzega pracę Zbigniewa Ziobry, Antoniego Macierewicza i Anny Zalewskiej.

Premier Beata Szydło dokonuje oceny ministrów sama - mówił we wtorek rano (27 września) Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Mija rok od powołania rządu i to okres dobry do oceny pracy ministrów - kontynuował polityk PiS, który wygłosił też w RMF FM swoją osobistą ocenę pracy części gabinetu.

Zapytany o sondaż dla "Rzeczpospolitej", w którym negatywnie wypadli Zbigniew Ziobro, Anna Zalewska i Antoni Macierewicz, Karczewski stwierdził, że nie podziela oceny ankietowanych.

- To akurat dobrzy ministrowie - konstatował. - Badania dla "Rzeczpospolitej" to ocena społeczna i na pewno premier Szydło nie dokona zmian na podstawie sondażu.

Polityk zapewnia, że Prawo i Sprawiedliwość jest otwarte na głosy krytyki pod adresem rządu. Z badania, na które się powołano w rozmowie, znaczna cześć wyborców PiS właśnie negatywnie oceniła trójkę wspomnianych ministrów.

Czytaj: Błaszczak chwali Ziobrę, Macierewicza i Zalewską za odwagę

- Wczoraj (26 września) byłem nas potkaniu z moimi wyborcami - mówił Karczewski. - Były na nim też krytyczne głosy pod naszym adresem - przytaczał na potwierdzenie swojej tezy Marszałek Senatu.

Polityk odniósł się też do zeszłotygodniowego spotkania klubu parlamentarnego PiS. Miały paść na nim dyscyplinujące słowa Jarosława Kaczyńskiego. Karczewski argumentował, że takie spotkania to okazja do wyczerpującej rozmowy z ministrami.

- W wyniku takich spotkań powstają nowe pomysły - mówił Karczewski. - Pojawią się niebawem np. rozwiązania w zakresie zdrowia - mówił pytany.

PiS przygotowuje reformę opieki zdrowotnej, o której w wyczerpujący sposób mówił Tomasz Latos, a do Sejmu wpłynęła nowa ustawa dotycząca szpitali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA