REKLAMA

Karczewski: Senatorowie PiS pracują nad mniej restrykcyjnym projektem ws. aborcji

  • Autor: PAP/JS
  • 30 września 2016 19:44
Karczewski: Senatorowie PiS pracują nad mniej restrykcyjnym projektem ws. aborcji Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (fot. Stanisław Karczewski/twitter)

Jesteśmy na etapie prac nad przedstawieniem propozycji rozwiązań (ws. aborcji) mniej restrykcyjnych niż projekt obywatelski - poinformował w Polsat News marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

Marszałek podkreślił jednocześnie, że projekt nie będzie gotowy na najbliższe posiedzenie Senatu. Jest ono zaplanowane na 5-6 października.

- Jesteśmy na etapie prac nad przedstawieniem propozycji rozwiązań mniej restrykcyjnych niż projekt obywatelski. Na najbliższym posiedzeniu nie damy rady - podkreślił Karczewski w smsie przesłanym dziennikarce Polsat News i udostępnionym PAP.

Według nieoficjalnych informacji Polsat News projekt senatorów PiS ma zezwalać na aborcję w przypadku czynów przestępczych oraz zagrożenia życia matki.

23 września Sejm skierował do dalszych prac w komisji projekt komitetu "Stop aborcji" przewidujący bezwzględny zakaz aborcji. Posłowie odrzucili natomiast projekt liberalizujący przepisy aborcyjne przygotowany przez komitet "Ratujmy kobiety".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA