REKLAMA

Karczewski spotkał się z szefem niemieckiej dyplomacji. Rozmawiali o migracji

  • Autor: GP
  • 22 kwietnia 2016 18:31
Karczewski spotkał się z szefem niemieckiej dyplomacji. Rozmawiali o migracji Marszałek Senatu w czasie wizyty w Niemczech. Po lewej szef niemieckiej dyplomacji. (fot.:twitter.com/stkarczewski)

W czasie wizyty w Niemczech Stanisław Karczewski rozmawiał z niemieckimi politykami o migrantach i mniejszości polskiej w tym kraju.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski był w ostatnich dniach tygodnia (21 i 22 kwietnia) z wizytą w Niemczech. W czasie dyplomatycznego spotkania rozmawiał z szefem niemieckiej dyplomacji Frankiem-Walteram Steinmeierem.

- Nasza rozmowa była bardzo owocna - podsumował spotkanie Karczewski. - Poruszyliśmy prawie wszystkie ważne tematy. Rozmawialiśmy o współpracy międzyparlamentarnej, transgranicznej, o współpracy między regionami i landami.

Polityk podkreślił, że dowiedział się o różnicy zdań między władzami landów Republiki Federalnej Niemiec i rządem federalnym w Berlinie. Angela Merkel przekonuje swoich rodaków, w tym władze landów, do swojego stanowiska wobec kryzysu migracyjnego.

Przeczytaj: PO chce zobaczyć nagrania z głosowania "na cztery ręce"

W tej kwestii Karczewski przypomniał stanowisko Polski i polskiego MSWiA, które nie wyraża zgody na propozycje Komisji Europejskiej. Władze UE proponują relokację migrantów z Bliskiego Wschodu, na co kraje regionu Europy Wschodniej się nie zgadzają.

Innym ważnym tematem rozmowy była sytuacja polskich obywateli i osób pochodzenia polskiego w Niemczech.

Karczewski powiedział, że w czasie wcześniejszych spotkań z przedstawicielami Polonii słyszał postulaty dotyczące uznania przez rząd Niemiec statusu mniejszości polskiej, na co od lat liczą władze w Warszawie. Zapowiedział, że będzie o tej sprawie rozmawiał z politykami zarówno polskimi jak i niemieckimi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA