REKLAMA

Kard. Grocholewski nie ma zastrzeżeń do prawa uchwalanego przez większość PiS

  • Autor: PAP/GP
  • 26 stycznia 2016 18:51
Kard. Grocholewski nie ma zastrzeżeń do prawa uchwalanego przez większość PiS Duchowny przyznał, że jest bardzo zadowolony z obecnych zmian w Polsce. (fot.uksw.edu.pl)

· Swego czasu prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego kard. Zenon Grocholewski ocenił nowe ustawy zmieniające Trybunał Konstytucyjny i media jako "doskonałe".
· W wywiadzie dla włoskiego portalu katolickiego stwierdził, że nie rozumie oburzenia jakie wyrażają przeciwnicy ustaw i opozycja parlamentarna w Polsce.

W rozmowie z portalem "La Fede Quotidiana" ( tj. "Codzienna Wiara") kardynał Grocholewski poproszony o ocenę nowych ustaw wprowadzonych w Polsce.

- Moim zdaniem są one doskonałe i konieczne. Nie rozumiem powodu takiego oburzenia opozycji i części dziennikarzy wobec niezbędnych rozporządzeń - mówił duchowny.  - Weźmy przykład mediów, które często stawały się agresywne, mało obiektywne i także stronnicze w opisie rzeczywistości. Motyw tej fali wzburzenia jest, uważam, inny - stwierdził emerytowany prefekt watykańskiej kongregacji. Wyraził opinię, że obecna opozycja w Polsce nie potrafiła zaakceptować porażki wyborczej.

Przeczytaj o stanowisku KRRiT w sprawie zmian w mediach publicznych.

- Nie strawiła spokojnie odpowiedzi przy urnach, może dlatego, że była pewna zwycięstwa, a jednak przegrała. To wszystko - ocenił kardynał Grocholewski.

Przyznał, że jest bardzo zadowolony z obecnych zmian w Polsce.

- Uważam, że nowy prezydent i premier pracują dobrze, wykonują z mądrością dobrą pracę przy poszanowaniu wrażliwości większości Polaków i tradycji, także katolickiej - stwierdził.

Zdaniem kardynała Grocholewskiego trzeba dać władzom czas, by mogły pracować.

- Oczywiście trzeba ich osądzić po tym, co konkretnie zrobią, a jeśli nie będą umieć zrealizować tego, co zapowiadały w kampanii wyborczej, należy przyjąć to do wiadomości i ocenić. Na razie jestem usatysfakcjonowany - powiedział watykański dostojnik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • MAREK 2016-01-26 19:39:16
    Nam z kolei nie podobała się samowola finansowa kurii watykańskiej z którą Papież Franciszek zaczął walczyć .Opinia Kardynała mało mię obchodzi .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA