REKLAMA

Karmienie piersią w miejscach publicznych? Jest głos Kancelarii Premiera

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 sierpnia 2016 15:23
Karmienie piersią w miejscach publicznych? Jest głos Kancelarii Premiera Dyskusja na temat kobiet karmiących piersią w miejscach publicznych przybrała na sile za sprawą pozwu mieszkanki Gdańska (Fot. Shutterstock)

Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania wydał oświadczenie w sprawie karmienia piersią w miejscach publicznych.

Dyskusja na temat kobiet karmiących piersią w miejscach publicznych przybrała na sile za sprawą pozwu mieszkanki Gdańska przeciwko restauratorowi, który zwrócił się do kobiety chcącej w restauracji nakarmić piersią dziecko o przejście poza salę dla gości. W mediach pojawiło się wiele komentarzy na ten temat.

- Jako Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania chciałbym podkreślić, iż karmienie piersią jest naturalnym zjawiskiem związanym z rozwojem każdego człowieka i stanowi afirmację macierzyństwa. Nie mogę się zatem zgodzić na separowanie kobiet karmiących piersią z przestrzeni publicznej - informuje Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania 

Jak twierdzi, kobieta ma prawo od swobodnego karmienia piersią w miejscach publicznych.

"Przepisy polskiego prawa nie zabraniają karmienia w miejscu publicznym (restauracji, centrum handlowym czy w komunikacji miejskiej). Przedsiębiorca, który wywiera presję na karmiącej kobiecie, aby zmieniła miejsce karmienia, działa bezprawnie. Karmiąca matka, która zostanie wyproszona ma prawo dochodzenia odszkodowania od właściciela obiektu na podstawie przepisów ustawy z dnia z dnia 3 grudnia 2010 r. o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania, gdyż takie zachowanie może być uznane za przejaw dyskryminacji ze względu na płeć" - przypomina w oświadczeniu pełnomocnik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • jow 2016-08-10 16:55:07
    Jeszcze tylko przekonajcie nasze kobiety, że facet podziwia jak kobieta karmi a nie "gapi się na jej cycki".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA