REKLAMA

Katarzyna Lubnauer: Zamiast 500 plus na drugie dziecko, 250 zł na każde

  • Autor: PAP/AT
  • 31 stycznia 2018 11:38
Katarzyna Lubnauer: Zamiast 500 plus na drugie dziecko, 250 zł na każde Programu "Aktywna Rodzina" jest o około 6 miliardów tańszy od rządowego programu 500 plus - powiedziała Katarzyna Lubnauer (fot.shutterstock)

Mamy zamiar zmienić program 500 plus na program Aktywna Rodzina - powiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

  • Informacja, że likiwdujemy 500 plus to przekłamanie - powiedziała Lubnauer.
  • Mamy zamiar go zmienić na program "Aktywna Rodzina" - zaznaczyła.
  • W jej ocenie to program "dużo lepiej skonstruowany".

Lubnauer pytana o to, czy Nowoczesna w chwili, gdy dojdzie do władzy, zlikwiduje program 500 plus (w piątek zapowiedział to wiceszef Nowoczesnej Witold Zembaczyński-red.) odparła, że jest to "przekłamanie". "My mamy zamiar zmienić program 500 plus na program Aktywna Rodzina" - mówiła w Polsat News.

Wyjaśniła, że w ramach programu rodziny otrzymywałyby 250 zł, ale - jak zaznaczyła - "na każde dziecko, również na pierwsze". "W tej chwili programem 500 plus objętych jest 57 proc., bodajże, dzieci, natomiast programem Aktywna Rodzina objętych byłoby 97 proc."- powiedziała. Dodała, że propozycja Nowoczesnej skierowana jest do wszystkich rodzin, w których przynajmniej jedno z rodziców pracuje. "Uważamy, że rodziny, w których nikt nie pracuje, powinny być pod opieką pomocy społecznej, ale nie powinny korzystać z takiego programu" - powiedziała.

Dopytywana o koszty programu "Aktywna Rodzina", powiedziała, że jest on o "około 6 miliardów tańszy" od rządowego programu 500 plus. "Te pieniądze można by było przeznaczyć na inne cele" - dodała.

Lubanuer pytana była również o współpracę Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. Partie zapowiedziały w piątek (26 stycznia) budowę koalicji na tegoroczne wybory samorządowe. W piątek w Sejmie lider PO Grzegorz Schetyna wraz z przewodniczącą Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer ogłosili, że koalicja ma objąć na razie wybory do sejmików województw.

"Koalicja potrzebna jest taka, żeby mogła pozwolić na różnicowanie się, na to, że jesteśmy partiami, które mają różne poglądy na różne sprawy i - co więcej - jest siła w tych różnicach" - oceniła Lubnauer. Jak wyjaśniła, nie chciała "enigmatycznej zjednoczonej opozycji", bo obie partie są "różnymi podmiotami".

Przewodnicząca podkreśliła, że powstał zespół organizacyjny, który odpowiada za przygotowanie umowy koalicyjnej między partiami. "Ma również przygotować minimum programowe na wybory samorządowe" - dodała. "Jeśli chodzi o kwestie samorządowe to w bardzo wielu kwestiach mamy wspólnotę" - oceniła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • mzakrzewski 2018-01-31 17:19:05
    Rodzina z 3 dzieci ma na 2 i 3 dziecko 2 x 500 zł = 1000 zł Wg p. Lubnauer- 3 x 250 = 750 zł. ... rodziny, w których nikt nie pracuje, powinny być pod opieką pomocy społecznej, ale nie powinny korzystać z takiego programu" - powiedziała. Pani liczy na poparcie elektoratu, czyli rezygnację ludzi z kasy? O, święta naiwności! 500+ realizuje pomoc społeczna, Pani jest wybitnie naiwna i niezorientowana.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA