REKLAMA

Katastrofa smoleńska: jest decyzja w sprawie ekshumacji ciał Marii i Lecha Kaczyńskich

  • Autor: MIW / PAP
  • 28 października 2016 07:52
Katastrofa smoleńska: jest decyzja w sprawie ekshumacji ciał Marii i Lecha Kaczyńskich Grób prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu. (fot. mat. MSWiA).

• Jak podało radio RMF FM ekshumacja ciał Marii i Lecha Kaczyńskich odbędzie się 14 listopada.
• Szczątki pary prezydenckiej zostaną przewiezione z Wawelu do Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w celu przeprowadzenia tam badań.
• Ich wyniki mają być znane po kilkudziesięciu godzinach i wtedy szczątki Marii i Lecha Kaczyńskich ponownie spoczną na Wawelu.

Przypomnijmy, że temat ekshumacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej powrócił we wrześniu po doniesieniach RMF FM, które podało, że Prokuratura Krajowa zdecydowała, iż zostaną przeprowadzone ekshumacje wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej - z wyjątkiem tych osób, których szczątki były już badane w trakcie śledztwa.

Między czerwcem 2011 r. a listopadem 2012 r. prokuratura wojskowa przeprowadziła dziewięć ekshumacji ofiar katastrofy. W ich wyniku wykazano złożenie ciał sześciu ofiar w niewłaściwych grobach. Z kolei w odniesieniu do 87 ofiar katastrofy prokuratura wystąpiła o opinie do Katedry Medycyny Sądowej wrocławskiego uniwersytetu medycznego. Opinie te wydawane były na podstawie analizy dokumentacji - zarówno dokumentów sekcyjnych otrzymanych z Rosji, a także zgromadzonych przez prokuraturę polskich dokumentów medycznych odnoszących się do osób, które zginęły w katastrofie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • martin 2016-10-28 17:44:43
    Do Aleksander Kujawski: A ty kto ,aby decydować kto jest kto i gdzie ma być pochowany ?? Cozesc waść zrobił dla Polski , płacisz podatki ?? Zyjesz zgodnie z prawem ???
  • Aleksander Kujawski 2016-10-28 17:21:22
    Po ekshumacji zwłok Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej ich zwłoki nie powinny wrócić na Wawel!... Ich miejsce jest w Warszawie na Powązkach... a nie na Wawelu. Nie ma do tego merytorycznych podstaw. ... To nie są bohaterowie narodowi lecz tylko pasażerowie samolotu, który uległ katastrofie. Aleksander KujawskiREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA