REKLAMA

Kategoryczna ocena Rady Mediów Narodowych przez Juliusza Brauna

  • Autor: GP
  • 03 sierpnia 2016 08:41
Kategoryczna ocena Rady Mediów Narodowych przez Juliusza Brauna Juliusz Braun był w przeszłości przewodniczącym KRRiT, pełnił też rolę prezesa TVP w latach 2011 do 2015. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 2.0)

• Juliusz Braun, zasiadający w Radzie Mediów Narodowych (RMN) z ramienia opozycji, uważa, że RMN się kompromituje.
• Wygłosił to stanowisko po pierwszych posiedzeniach rady, które miały miejsce w poniedziałek i wtorek (1 i 2 sierpnia).
• W ocenie Brauna p.o. prezesa TVP Jacek Kurski źle spełnia swoją rolę, a w spółce narasta kryzys finansowy.

W środę (3 sierpnia) gościem TOK FM był Juliusz Braun, który z ramienia opozycji jest członkiem Rady Mediów Narodowych (RMN). W rozmowie podkreślał, jak bardzo nie podoba mu się to co dzieje się z mediami publicznymi w Polsce.

- Wczorajszy dzień w Radzie Mediów Narodowych pokazał, że moja obecność tam ma sens - zaczynał. Po czym przeszedł do relacji z wizyty na spotkaniu rady Jacka Kurskiego. Kurski był prezesem TVP, a teraz pełni obowiązki na tym stanowisku. O jego odwołaniu i powierzeniu mu dalszego sprawowania funkcji zdecydowała RMN we wtorek.

Kurski w ocenie Brauna mówił, że zastał Telewizję Polską w dramatycznej sytuacji, to o styczniu br. - Stwierdził, że oglądalność wzrasta, tylko jest źle mierzona - relacjonował słowa p.o. prezesa TVP opozycyjny członek RMN. - Nie zaprzeczył, że będą zwolnienia grupowe. Odbywałoby się to w ramach restrukturyzacji spółki.

W ocenie tego w jaką stronę idzie publiczna spółka Juliusz Braun nie ma wątpliwości - Narasta kryzys finansowy w TVP. Spadek oglądalności będzie się tylko pogłębiał.

O samej RMN jej członek ma bardzo kategoryczne zdanie.

- Po pierwszym posiedzeniu RMN się skompromitowała - ucina Braun.

Odmiennego zdania jest Joanna Lichocka, która broniła Rady w początku tygodnia.

Radę Mediów Narodowych tworzy pięć osób wskazanych przez Sejm RP i prezydenta. Osoby z ramienia Sejmu są wybierane większością głosów, a reprezentanci prezydenta to dwie osoby wskazane przez opozycyjne kluby w Sejmie. Przewodniczącym rady jest Krzysztof Czabański, który przygotowywał reformę mediów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Kadencja członka Rady Mediów Narodowych trwa 6 lat.

Rada powołuje i odwołuje zarządy i rady nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA