REKLAMA

Kazimierz Nowaczyk: do 10 kwietnia raport techniczny z prac podkomisji smoleńskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 02 stycznia 2018 22:38
Kazimierz  Nowaczyk: do 10 kwietnia raport techniczny z prac podkomisji smoleńskiej Część wraku samolotu TU-154M (fot.wikipedia.org/CC BY-SA 2.5)

Raport techniczny z prac podkomisji smoleńskiej zostanie zaprezentowany do 10 kwietnia, jednak informacje otrzymane w wyniku ekshumacji czy doświadczeń, zostaną dołączone później - zapowiedział w TV Republika kierujący pracami podkomisji smoleńskiej Kazimierz Nowaczyk.

Nowaczyk pytany, czy na 10 kwietnia będzie gotowy raport z prac podkomisji smoleńskiej, odpowiedział że do tego czasu zostaną przygotowane materiały, których opracowanie członkowie podkomisji są w stanie zakończyć.

"Będzie gotowy raport, nazwałbym go technicznym, gdzie pewne dodatkowe rzeczy będą musiały być dopisane później" - powiedział Nowaczyk.

Jako przykład informacji, które będą musiały zostać dopisane później, wymienił m.in. te pochodzące z ekshumacji, mających zakończyć się na wiosnę, a wyniki z nich będą znane kilka miesięcy później oraz prowadzonych obecnie doświadczeń.

"Natomiast szczegółowe raporty podpisane już i opieczętowane być może pojawią się trochę później, ale ja mam nadzieję, że taki raport techniczny, który będzie już próbą całościowego podsumowania tej katastrofy będzie gotowy około tego 10 kwietnia" - podkreślił Nowaczyk.

10 kwietnia 2017 r. podkomisja, powołana w lutym 2016 r. przez ministra obrony Antoniego Macierewicza, przedstawiła swoje wnioski z badania katastrofy. Według podkomisji, samolot został rozerwany eksplozjami w kadłubie, centropłacie i skrzydłach, a destrukcja lewego skrzydła rozpoczęła się jeszcze przed przelotem nad brzozą.

Zdaniem szefa MON, instytucje państwowe, które wcześniej badały katastrofę smoleńską, nie dopełniły podstawowych obowiązków, a decyzje w tej sprawie miały charakter polityczny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA