REKLAMA

Kierwiński, PO: Mamy ciekawą propozycję programową. Dochody z PIT w całości do samorządów

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Włodzimierz Kaleta)/AT
  • 08 lutego 2017 08:54
Kierwiński, PO: Mamy ciekawą propozycję programową. Dochody z PIT w całości do samorządów Chcemy, by Polska była krajem obywatelskim – mówi Marcin Kierwińsk (fot.youtube)

• Platforma Obywatelska chce, aby dochody z PIT w całości były przekazywane na finansowanie samorządów.
• Chcemy więcej władzy dla samorządów, lepszego ich finansowania, jak najwięcej władzy, jak najbliżej mieszkańców - mówi poseł Marcin Kierwiński (PO), były wicemarszałek woj. mazowieckiego.

- Mamy dla samorządowców bardzo ciekawą propozycję programową. Platforma chce wprowadzenia rozwiązań, które pozwoliłyby na to, aby dochody z PIT w całości były przekazywane na finansowanie samorządów - mówi Kierwiński.

Jak tłumaczy rozwiązanie to zostało poddane pod dyskusję.

Czytaj też: Wybory do sejmu, senatu i samorządów w jednym dniu

Chcemy więcej władzy w samorządach, lepszego ich finansowania, jak najwięcej władzy, jak najbliżej mieszkańców. Wprowadzenie tego rozwiązania spowoduje prawdziwą rewolucję na szczeblu lokalnym. Oznaczać bowiem będzie znaczny wzrost wpływów pieniędzy do kas gminnych, które będą mogły być przeznaczane na inwestycje. Jeżeli chcemy, by Polska była krajem obywatelskim, demokratycznym, musimy budować obywatelskość i stawić na rozwój małych ojczyzn - wyjaśnia.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA