REKLAMA

Kijowski: Kaczyński nie pełni żadnej funkcji, nie jest dla KOD problemem

  • Autor: GP
  • 11 marca 2016 10:39
Kijowski: Kaczyński nie pełni żadnej funkcji, nie jest dla KOD problemem Aktywistka KOD w czasie protestu w Warszawie, stylizacja na warszawską syrenkę. (fot.:twitter.com/kom_obr_dem)

• Mateusz Kijowski zaznacza w radiowym wywiadzie, że KOD nie jest zainteresowane Jarosławem Kaczyńskim, a protest KOD kieruje wobec rządu i prezydenta.
• Działacz uważa, że zapowiedzi polityków PiS o zainteresowaniu aktywistami KOD można odebrać jako totalitarne zapędy władzy.
• KOD protestował pod Kancelarią Premiera z partiami opozycyjnymi 10 marca.

Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji, który organizuje regularne protesty przeciw polityce rządu udzielił wywiadu radiu Zet. W rozmowie wyraził swoje obawy o działania rządu i stwierdził, że to nie Jarosław Kaczyński jest centralną postacią w jakiej KOD upatruje problemu wobec którego protestuje.

- On nie pełni żadnej funkcji w państwie - przypominał Kijowski, nawiązując do faktu, że Jarosław Kaczyński jest posłem. - Dla nas problemem jest to, że premier, prezydent i ministrowie łamią Konstytucję i to jest problem.

W ocenie działacza społecznego bardziej niebezpieczne są zapowiedzi niektórych przedstawicieli rządu, którzy chcą zbadać osoby udzielające się w protestach Komitetu.

Przeczytaj: Terlecki o przyszłości IPN i kandydatach na szefa tej instytucji

- Nie przestraszyła mnie zapowiedź PiS o przyglądaniu się członkom KOD-u - mówił Kijowski. - Kiedy władza przygląda się obywatelom, którzy mają odwagę wypowiadać swoje poglądy to znak, że władza jest totalitarna - ripostował politykom, którzy wyrazili zainteresowanie sylwetkami działaczy organizacji.

W czasie rozmowy Kijowski ponowił swój apel o publikację w dzienniku ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Ostatnią akcją Komitetu był protest pod Kancelarią Premiera RP, zorganizowany wraz z partiami opozycji, który nawoływał do publikacji wyroku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • MaC 2016-03-12 02:02:34
    Do s: Powtarzasz brednie! PiS podlizuje sie Putinowi demolujac polska demokracje. Juz niedlugo bedziesz mial powtorke z PRLu a alimenciarz Kurski bedzie ci bajki w telewizji opowiadal.
  • s 2016-03-11 11:58:40
    Państwo powinno wiedzieć kto faktycznie próbuje destabilizować sytuację polityczną czy nie są to np. agenci z zewnątrz bo takie sytuacje zdarzają się na świecie co nie znaczy że władza będzie ich ścigać jeżeli tak jest to władza robi swoje .A tak naprawdę pan kijowski pochlegia sobie bo cała Polska dawno już wie że Kijowski jest oddelegowany przez postkomunistów do zwalczania władzy za poparciem części europejskiego lewactwa .Dziwi mnie tylko że ,mieniących się za władców Polski, oddelegowali alimenciarza ,człowieka nieodpowiedzialnego który nie daje na utrzymanie własnych dzieci i który śmie pouczać Polaków jak ma wyglądać demokracja .Jeżeli z Kijowskim demonstrują łamignaty z ubowskich katowni, to wszystko na ten tematREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA