REKLAMA

Klich: Wojsko za PO i PiS? Nic się nie zmieniło, to ta sama formacja

  • Autor: GP
  • 08 czerwca 2016 13:48
Klich: Wojsko za PO i PiS? Nic się nie zmieniło, to ta sama formacja Bogdan Klich był ministrem obrony w rządach Donalda Tuska. (fot.:facebook.com/bogdan.klich)

Zdaniem Bogdana Klicha, senatora PO i byłego ministra obrony narodowej, od momentu przejęcia władzy przez PiS niewiele się w polskim wojsku zmieniło. - Za mało jest czynów, za dużo słów - ocenił.

Senator PO, były minister obrony narodowej Bogdan Klich w wywiadzie na antenie rozgłośni RDC odpierał zarzuty MON i PiS. Antoni Macierewicz i jego otoczenie atakowali administrację PO-PSL za pozostawienie Wojska Polskiego w tragicznym stanie. Część tych zarzutów sformułowano w maju, gdy minister Macierewicz opisywał zaniedbania w MON poprzednich rządów.

- Słowami nie załatwia się i nie wzmacnia bezpieczeństwa kraju. Za mało jest czynów, za dużo słów - ocenił działalność obecnego ministra obrony narodowej, Bogdan Klich.

Senator zaznaczał, że wojsko za rządów PO-PSL nie było w ruinie. Tym bardziej dzisiaj, po pół roku rządów PiS, też się nie zmieniło. - W ciągu roku nie doszło do zmian strukturalnych, instytucjonalnych w wojsku polskim - kontynuował minister. - Natomiast jest dużo zaniechań ze strony ministra Macierewicza. Na przykład dotyczących programów zbrojeniowych - podkreślił.

Czytaj: Rząd popiera nowe regulacje w strefie Schengen

Kich mówił otwarcie, że nie wie dlaczego nie został dokończony przetarg śmigłowcowy. - Nadal dysponujemy helikopterami posowieckimi, a powinniśmy mieć nowe. Nie ma też powodu do odraczania decyzji, jeśli chodzi o system antyrakietowy w Polsce. To grzechy zaniechania rządu Beaty Szydło i ministra Antoniego Macierewicza - konkludował senator.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Paweł 2016-06-08 16:03:15
    To nie 8-lat , tylko pół roku i ja już widzę zmiany i właściwy tok rozumowania i modernizacji Polskiej Armii!!! A pan klich ratował Obcy Przemysł kupując niemieckie"LEOPARDY-2a4"przeznaczone na ZŁOM!!! I ogólnie rząd PO-PSL wspierał TYLKO przemysł zachodni (niemcy ,francja ,włoch)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA