REKLAMA

Kobiety odchodzą z pracy. Efekt 500 plus?

  • Autor: Pulshr.pl
  • 17 czerwca 2016 10:14
Kobiety odchodzą z pracy. Efekt 500 plus? Nie dość, że na rynku jest problem ze znalezieniem pracowników, to jeszcze wielu z nich odchodzi - wśród nich - młode kobiety (fot.pixabay.com)

• Nie dość, że na rynku jest problem ze znalezieniem pracowników, to jeszcze wielu z nich odchodzi - wśród nich - młode kobiety.
• Niektórzy przedsiębiorcy twierdzą, że to z powodu programu Rodzina 500+.

- Młode kobiety pracujące przy liniach produkcyjnych częściej niż dotychczas rezygnują z pracy. Może mieć to związek z programem 500+. Tak jak przypuszczali niektórzy eksperci, niektórym osobom bardziej opłaca się odejść i dostać dodatkowe 500 zł na pierwsze dziecko, niż wykonywać niełatwą pracę - mówi na łamach "Pulsu Biznesu" Krzysztof Woźnica, prezes Zakładów Mięsnych Silesia.

Jest jednym z niewielu, który otwarcie dzieli się taką opinią.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Mateusz 2016-06-17 11:38:09
    Co to za bzdury? Gdzie tu wykazano jakikolwiek związek z wyjątkiem jakiejś opinii: "Rozmówcy wiązali to z programem Rodzina 500+" - mogę prosić jakiś dowód, liczby, ankietę wśród odchodzących? "Tak jak przypuszczali niektórzy eksperci" - a, to stwierdzenie 2 zdania wcześniej już staje się dowodem? Naprawdę twórcy artykułu każą włożyć duży wysiłek intelektualny czytelnikom, bo trzeba się doszukać, że to tylko stwierdzenie osoby, która prawdopodobnie nie ma pojęcia, a pierwsze wrażenie z tytułu pozostaje...
  • Zeghar 2016-06-17 11:20:20
    Jak mi przykro, że są problemy ze znalezieniem pracowników, bo ludzie nie chcą zaharowywać się za pensję minimalną. A nie, wróć - nie jest mi przykro.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA