REKLAMA

KOD solidarny z dziennikarzami. Będzie manifestacja pod KPRM

  • Autor: GP
  • 15 czerwca 2016 12:47
KOD solidarny z dziennikarzami. Będzie manifestacja pod KPRM KOD: Od początku rządów PiS słyszymy o wyrzucaniu dziennikarzy z mediów publicznych. (fot.:facebook.com/KomitetObronyDemokracji)

• Komitet Obrony Demokracji przygotowuje manifestację w czwartek (16 czerwca).
• Tematem protestu będą zmiany w mediach publicznych.

Komitet Obrony Demokracji zapowiedział kolejną manifestację. W czwartek (16 czerwca) działacze i sympatycy organizacji chcą się spotkać pod Kancelarią Prezes Rady Ministrów.

Tym razem aktywiści ruchu skupionego wokół Mateusza Kijowskiego będą protestować przeciwko zmianom w mediach publicznych.

Czytaj: Zgrzyta w PiS? Terlecki nie jest zadowolony z prac MNiSW

- Od początku rządów PiS słyszymy o wyrzucaniu dziennikarzy z mediów publicznych, o zmuszaniu ich do rozwiązania umowy o pracę, o wprowadzaniu zmian, które nie sprzyjają pracy dziennikarzy - piszą na swoich stronach internetowych działacze KOD. - Towarzystwo Dziennikarskie publikuje na swojej stronie listę 164 osób.

- Nie wszystkie wymienione osoby zostały po prostu zwolnione z pracy. Wiele z nich złożyło wypowiedzenia, nie chcąc uczestniczyć w politycznej pacyfikacji mediów, wielu skłoniono do rozwiązania umowy o pracę za zgodą stron, oferując lepsze warunki rozstania niż w przypadku wypowiedzenia. Na liście są też dziennikarze, którym uniemożliwiono pracę zabierając dyżury i tacy, z którymi rozwiązano umowy zlecenia. Są też przypadki przeniesienia niektórych osób na mniej „wrażliwe” politycznie stanowiska. Wszystkich uznaliśmy za ofiary politycznej czystki w mediach publicznych - przytacza KOD stanowisko Towarzystwa Dziennikarskiego.

Apel jest zwieńczony gorącą prośbą o współmanifestowanie 16 czerwca w Alejach Ujazdowskich w Warszawie. KOD zaprasza dziennikarzy, którzy czuja się pokrzywdzeni zmianami w TVP i Polskim Radio.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA