REKLAMA

KOD zapowiada kolejną pikietę

 • Autor: PAP/JS
 • 23 marca 2016 19:53
KOD zapowiada kolejną pikietę Pikieta pod hasłem "Beata Drukuj Wyrok Niezwłocznie" odbędzie się w godzinach od 12:45 do 16:00. przed KPRM (fot.:twitter.com/_Nowoczesna)

Komitet Obrony Demokracji zapowiada kolejną pikietę. Tym razem odbędzie się ona 2 kwietnia przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Pikieta pod hasłem "Beata Drukuj Wyrok Niezwłocznie" odbędzie się w godzinach od 12:45 do 16:00 przed KPRM.

"Odliczamy. 9.03. Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, stwierdzający niezgodność z Konstytucją tak zwanej "ustawy naprawczej" autorstwa PiS.
Trybunał działał bezpośrednio w oparciu o artykuły Konstytucji. Zgodnie z Ustawą Zasadniczą, wyroki Trybunału Konstytucyjnego winny być publikowane w Dzienniku Ustaw RP niezwłocznie.
Zazwyczaj rząd publikował je w ciągu 7 dni. Po upływie tego okresu, KOD postanowił upomnieć się o przestrzeganie prawa. Nasza pikieta, wraz z tablicą odliczającą ilość dni od daty wydania wyroku, stanęły pod budynkiem KPRM. I będą tam stać do skutku" - przypomina KOD.

W poniedziałek, 21 marca, premier Beata Szydło zapowiedziała, że nie opublikuje wyroku TK.

- Nie mogę opublikować czegoś, co jest "stanowiskiem niektórych sędziów TK"; nie złamałam więc konstytucji - mówiła.

9 marca Trybunał Konstytucyjny w 12-osobowym składzie zakwestionował m.in. określenie pełnego składu Trybunału, jako co najmniej 13 sędziów; wymóg większości 2/3 głosów dla jego orzeczeń; nakaz rozpatrywania wniosków przez TK według kolejności wpływu; wydłużenie terminów rozpatrywania spraw przez TK; możliwość wygaszania mandatu sędziego TK przez Sejm oraz brak w noweli vacatio legis.

Według TK nowela uniemożliwiła Trybunałowi "rzetelne i sprawne działanie" i ingerowała w jego niezależność. TK odrzucił zarzut, że rozstrzygał we własnej sprawie, bo nie ma innego organu, który by to zbadał. O uznanie niekonstytucyjności noweli wnieśli posłowie PO, posłowie Nowoczesnej i PSL oraz RPO, I prezes SN i KRS.

Politycy PiS uważają, że zebranie się TK w 12-osobowym składzie oznacza, że orzeczenie jest nieważne. Jak ocenił minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, sędziowie TK działali bezprawnie, ich - jak to określają - orzeczenie nie ma mocy prawnej i nie jest wiążące.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Agata 2016-03-24 12:19:53
  W centralnym punkcie zdjęcia moja ulubiona humorystka, Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, wiceprzewodnicząca Klubu Poselskiego .Nowoczesnej. Uwielbiam Ją, gdy wchodzi na mównicę sejmową bo zawsze oczekuję nowego gagu :-)
 • Olga_22 2016-03-23 22:53:49
  Kolejną pikiete proponuje pod bramą Szpitala Psychiatrycznego w Tworkach, wpuszczą was do środka na 100%
 • GNB 2016-03-23 22:46:16
  Kosmiczni Hipokryci , po 8 latach bezprawia przypomnieli o Konstytucji RP ,o Prawie , o Demokracji . Arogancja , buta , Zielona Wyspa okazała się Czarną Dziurą , Rekordowe Zadłużenie (10 Pokoleń Polaków Nie spłaci). Sparaliżowane organa państwa , ochrona Banksterów, o Sądach , Prokuraturach lepiej nie wspominać. Pozbawienie obywateli elementarnej ochrony prawnej. Kraj dla oszustów i złodziei . Do dzisiaj bankowi złodzieje okradają bezkarnie miliony Polaków bo oprócz ATRAPY nadzoru KNF , który opowiada za SKANDALE FINANSOWE. Cierpliwość poszkodowanych już się skończyła .
 • Marek 2016-03-23 20:10:51
  Dobra robota, prawdziwi patrioci! PiS niema mandatu do terroryzowania naszego kraju, porządku prawnego który gwarantuje Konstytucja RP. Będziemy, pomożemy celem dobra porządku prawnego jak i publicznego!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA