REKLAMA

KOD zarezerwował pl. Solidarności 31 sierpnia i zaprosił "Solidarność" jako gościa

  • Autor: PAP/JS
  • 17 sierpnia 2017 16:31
KOD zarezerwował pl. Solidarności 31 sierpnia i zaprosił "Solidarność" jako gościa Jak podano, w stanowisku "Solidarność" oceniła też obecność w KOD osób związanych liberalną polityką i gospodarką, która jest zaprzeczeniem porozumień sierpniowych (fot.kod-pomorze.pl)

KOD zgłosił w gdańskim ratuszu na 31 sierpnia całodobowe zgromadzenie na pl. Solidarności, gdzie zamierza zorganizować uroczystości rocznicy Porozumień Sierpniowych. Zaprosił na uroczystości "Solidarność" - donosi na stronie internetowej Tygodnik Solidarność.

Obradujące w czwartek (17 sierpnia) Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarności" - w reakcji na zaproszenie - przyjęło stanowisko, uznając zaproszenie za prowokację. Ostrzega też, że jakiekolwiek próby ograniczania uroczystości związkowych, które są organizowane od 30. lat, spotkają się ze zdecydowaną reakcją - napisał TS.

"Każdy ma prawo manifestować, świętować i korzystać z wolności słowa. Jednak jeśli ktokolwiek przy okazji naszych uroczystości będzie nam to prawo próbował ograniczać ostrzegamy, że zdecydowanie się temu przeciwstawimy" - napisano w stanowisku.

"Czytamy również, że w związku z 35. rocznicą krwawych wydarzeń w Lubinie, tegoroczne centralne uroczystości 37. rocznicy odbędą się właśnie tam" - pisze TS.

Jak podano, w stanowisku "Solidarność" oceniła też obecność w KOD osób związanych liberalną polityką i gospodarką, która jest zaprzeczeniem porozumień sierpniowych. W tym za szczególnie niedopuszczalną uznała obecność na akcjach KOD-u liderów tych partii politycznych, które wprowadzały antyzwiązkowe i antypracownicze rozwiązania, będące łamaniem porozumień sierpniowych.

"Jak można świętować podpisanie porozumień sierpniowych z ludźmi, którzy przez lata systematycznie je deptali?" - pytają w stanowisku członkowie Prezydium KK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Dura Lex 2017-08-18 15:49:44
    Do KIDMAN: Prawo to prawo! Albo Solidarność przyjmie zaproszenie albo będzie mogło świętować w odległości nie bliższej niż 100 metrów. Tak ustanowił PIS i teraz powinien wysłać 2000 funkcjonariuszy aby tego pilnowali, tak jak w przypadku miesiączek smoleńskich.
  • KIDMAN 2017-08-18 15:12:05
    NIEBYWAŁE DRAŃSTWO TO MOŻLIWE TYLKO W GDAŃSKU ADAMOWICZA I SPÓŁKIREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA