REKLAMA

Kogo PiS na fali "dobrej zmiany" wprowadził na salony? Pokolenie 30-latków

  • Autor: PulsHR.pl
  • 29 kwietnia 2016 08:02
Kogo PiS na fali "dobrej zmiany" wprowadził na salony? Pokolenie 30-latków W ocenie Andrzeja Sadowskiego, prezydenta Centrum im. Adama Smitha, przez lata nie dopracowaliśmy się jednoznacznego i transparentnego systemu obsady stanowisk i nadzoru nad firmami pozostającymi pod kontrolą skarbu państwa. (fot.:youtube.om)

PiS stawia na młodych? Może bez przesady. Ale nie da się ukryć, że wraz ze zmianą władzy do kluczowych stanowisk doszło pokolenie, które początki wolnej Polski - o ile w ogóle - ledwie co pamięta.

Wraz ze zmieniającymi się ekipami rządzącymi, zmieniają się zarządy spółek skarbu państwa. I choć nie wszystkim się to podoba (czytaj: Nowoczesna o wysypie "Nikodemów Dyzmów" w spółkach skarbu państwa), mało kogo dziwi już, że kluczowe stanowiska obejmują osoby związane z partią rządzącą.

– Skoro partia rządząca ma swój plan działania, to musi mieć w instytucjach ludzi, którzy się z nim zgadzają i są gotowi do jego realizacji – ocenia Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

W ocenie Andrzeja Sadowskiego, prezydenta Centrum im. Adama Smitha, przez lata nie dopracowaliśmy się jednoznacznego i transparentnego systemu obsady stanowisk i nadzoru nad firmami pozostającymi pod kontrolą skarbu państwa. – Cały ten system jest oparty na relacjach personalnych, politycznych, a konsekwencją tego jest to, że posady w spółkach skarbu państwa stały się nagrodą za służbę polityczną – wyjaśnia.

Np. w lutym 32-letni Marcin Mastalerek został dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen. W latach 2011-2015 Mastalerek był posłem PiS, w latach 2014-2015 rzecznikiem prasowym tej partii, a w 2015 r. współtworzył dwie zwycięskie kampanie wyborcze PiS: prezydencką i parlamentarną. Można więc podejrzewać, że z działaniami public relations w Polsce i na rynkach zagranicznych – bo tym się zajmuje w spółce – poradzi sobie, niemniej nie można uciec od wrażenia, że posada jest dla niego nagrodą.

Przeczytaj całość na portalu PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • aa 2016-04-29 11:11:48
    Kogo PiS na fali "dobrej zmiany" wprowadził na salony? Pokolenie bezideowych, bezmyślnych, niesamodzielnych i całkowicie uzależnionych od pewnego zafuksowanego na swoim punkcie prawie emeryta (z kotem) 30-latków. Jeszcze nie wiedzą, że kręgosłup trzeba w zyciu mieć, ale kiedyś się dowiedzą, ale będzie dla nich za późno.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA