REKLAMA

Kolej wraca na Warmię i Mazury

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 26 lipca 2016 15:22
Kolej wraca na Warmię i Mazury W Krajowym Programie Kolejowym, który trafił do konsultacji, zapisano ponad 1,5 mld zł na podstawowe projekty kolejowe w województwie warmińsko-mazurskim (Fot. Shutterstock)

• W Krajowym Programie Kolejowym, który trafił do konsultacji, zapisano ponad 1,5 mld zł na podstawowe projekty kolejowe w województwie warmińsko-mazurskim.
• Jest szansa, że ich realizacja usprawni ruch regionalny i w połączeniach międzywojewódzkich.

- Wraz z programem budowy dróg, nowe inwestycje zapewnią zdecydowaną poprawę systemu komunikacji Warmii i Mazur oraz dogodne połączenie w regionie i z całym krajem - powiedział Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

W poprzedniej perspektywie finansowej modernizacja objęła linię na obrzeżach województwa warmińsko-mazurskiego.

Obecna perspektywa i KPK zakładają znaczące rozszerzenie zadań. W Krajowym Programie Kolejowym w województwie warmińsko-mazurskim przewiduje się siedem projektów o łącznej wartości ponad 2,3 mld zł, w tym na liście podstawowej – pięć projektów za ponad 1,5 mld zł.

Lista rezerwowa obejmuje dwa projekty o wartości około 750 mln zł.

- Mieszkańcy Warmii i Mazur będą mogli korzystać z krótszych podróży m.in. z Olsztyna do Ełku, Korsz, Braniewa i Działdowa - mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych. - Dzięki naszym inwestycjom zwiększy się atrakcyjność regionu i znaczenie kolei dla gospodarki.

KPK zakłada m.in. modernizację i elektryfikację trasy z Olsztyna do Ełku, przez Korsze. W efekcie czas podróży skróci się o prawie 40 minut, z obecnych 2h 24 min.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA