REKLAMA

Kolejnym gminom nie podoba się projekt PiS. Będą referenda

  • Autor: aw/PAP
  • 13 kwietnia 2017 19:59
Kolejnym gminom nie podoba się projekt PiS. Będą referenda W Konstancinie referendum odbędzie się 28 maja (fot.ilustracyjne/ Anna Woźniak/Flickr)

Kolejne podwarszawskie gminy idą w ślady Legionowa i organizują referenda w sprawie projektowanej przez PiS metropolii warszawskiej.

W maju i czerwcu głosowania odbędą się w Błoniu, Babicach Starych, Nieporęcie, Konstancinie-Jeziornej, Wieliszewie i Michałowicach.

Niewykluczone, że referenda dotyczące ewentualnego włączenia do stołecznej metropolii odbędą się też w Podkowie Leśnej, Józefowie i Raszynie - tam zebrane zostały podpisy pod inicjatywami referendalnymi mieszkańców, którymi następnie zajmą się rady gmin.

Referenda w podwarszawskich gminach to odpowiedź na projekt PiS, który zakłada utworzenie metropolii warszawskiej obejmującej ponad 30 gmin.

W czwartek decyzję o organizacji referendum podjęła rada gminy Babice Stare. "Dziś odbyła się sesja rady, podjęta została decyzja o przeprowadzeniu referendum 4 czerwca" - poinformowała posłanka PO Kinga Gajewska-Płochocka, która reprezentuje okręg podwarszawski.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA