REKLAMA

Kombinują, by otrzymać rządową pomoc

  • Autor: PAP/JS
  • 04 marca 2016 08:35
Kombinują, by otrzymać rządową pomoc Możemy dostać 500 zł na pierwsze dziecko pod warunkiem, że dochody na członka rodziny nie przekroczą 800 zł netto na osobę (fot.pixabay.com)

Pracownicy zaczynają prosić szefów o...zmniejszenie pensji, zamiast o podwyżki. Wszystko po to aby dostać 500 zł również na pierwsze dziecko - informuje "Gazeta Wyborcza".

Chodzi o to, że rządowa ustawa przewiduje, iż 500 zł dostaniemy na każde drugie i kolejne dziecko. Ale możemy też na pierwsze pod warunkiem, że dochody na członka rodziny nie przekroczą 800 zł netto na osobę (w przypadku dziecka niepełnosprawnego 1200 zł).

- Pracownicy potrafią liczyć. Jeżeli przekraczają wymagany limit, to proszą o niewielką obniżę pensji aby dostawać 500 zł również na pierwsze dziecko. Dzięki temu, nawet po obniżce, będą mieli co miesiąc w kieszeni więcej pieniędzy - tłumaczy Andrzej Arendarski, szef Krajowej Izby Gospodarczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA