REKLAMA

Komisja Europejska dostała odpowiedź Polski na list w sprawie TK

  • Autor: PAP/JS
  • 12 stycznia 2016 13:48
Komisja Europejska dostała odpowiedź Polski na list w sprawie TK W sprawie reformy TK polski rząd prowadzi dialog z Komisją Wenecką Rady Europy (fot. Ala z/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)

Komisja Europejska otrzymała w poniedziałek wieczorem odpowiedź polskiego rządu na list dotyczący reformy Trybunału Konstytucyjnego - potwierdził we wtorek rzecznik KE Margaritis Schinas.

Według rzecznika obecnie Komisja analizuje zarówno odpowiedź na pismo w sprawie TK, jak również nadesłaną w ub. tygodniu odpowiedź na list dotyczący nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Oba listy wysłał do polskiego rządu w grudniu wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

"Okazją do dyskusji na ten temat będzie planowana na środę debata orientacyjna Komisji Europejskiej o sytuacji w Polsce" - powiedział rzecznik. Przypomniał, że w sprawie reformy TK polski rząd prowadzi dialog z Komisją Wenecką Rady Europy, zgodnie z prośbą wiceprzewodniczącego Timmermansa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA