REKLAMA

Komisja śledcza ds. Amber Gold ma zacząć pracę na jesieni

  • Autor: GP
  • 07 czerwca 2016 12:07
Komisja śledcza ds. Amber Gold ma zacząć pracę na jesieni Lokal Amber Gold w czasie wybuchu afery wokół firmy. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Z nieoficjalnych informacji wynika, że komisja śledcza ds. Amber Gold ruszy na jesieni.
• W aferze Amber Gold poszkodowano dużo polskich obywateli, którzy zawierzyli firmie. Przedsięwzięcie okazało się piramidą finansową.

Portal Onet.pl przekazał informację, że komisja ds. Amber Gold, którą zapowiedziano w maju, zostanie powołana w Sejmie najprawdopodobniej we wrześniu br.

Temat afery powrócił, gdy premier Beata Szydło, a po niej Jarosław Kaczyński z mównicy sejmowej zapowiadali ten krok w czasie prezentacji audytu rządów PO-PSL. Kaczyński chciał nawet, by ciało śledcze powstało w ciągu kilku tygodni.

W tej chwili wygląda na to, że jedynym pewnym nazwiskiem w składzie komisji jest Małgorzata Wassermann. Ma realną szansę przewodniczyć pracy posłów-śledczych.

Czytaj: Ile przyjdzie nam czekać na samochody elektryczne w Polsce?

Amber Gold to firma, która powstała w 2009 roku. Była dobrze rozpropagowaną marketingowo marką, która miała inwestować powierzone jej pieniądze w złoto i inne surowce szlachetne.

13 sierpnia 2012 r. firma ogłosiła upadłość. Jej sprawą zainteresowały się organa ścigania. Osoby odpowiedzialne za przedsięwzięcie aresztowano, a śledztwo wykazało, że Amber Gold to była typowa piramida finansowa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA