REKLAMA

Komisja weryfikacyjna: Ile zarabiają jej członkowie?

  • Autor: PAP/AT
  • 24 października 2017 06:45
Komisja weryfikacyjna: Ile zarabiają jej członkowie? Komisja weyfikacyjna ds. reprywatyzacji (fot.twitter.com/KW_GOV_PL)

Członkowie rady przy komisji weryfikacyjnej narzekają na brak diet. Jej szef Patryk Jaki zapowiada, że to się zmieni.

"Rzeczpospolita" wylicza, że członkowie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji otrzymują na rękę ok. 8 tys. zł. a także mają status sekretarza stanu; czworo z nich - będąc jednocześnie posłami - dostaje dodatkowo dietę poselską.

Jednak, jak tłumaczy "Rz", w komisji pracują także ludzie, którzy nie mogą liczyć na dodatkowe apanaże. Są to członkowie rady społecznej działającej przy komisji, w skład której wchodzi dziewięć osób, często niezamożnych, które same są ofiarami reprywatyzacji. Ich zadaniem jest wydawanie opinii w sprawach będących przedmiotem prac komisji, a jak donosi gazeta, robią to całkowicie za darmo.

"Przeciętnie, na przeglądanie akt poświęcamy od 20 do 30 godzin tygodniowo. Ale przykładowo teraz mamy krótki termin na wydanie aż sześciu opinii, więc pracy będzie ponaddwukrotnie więcej - mówi w rozmowie z "Rz" jeden z członków rady prosząc o zachowanie anonimowości.

Jak mówi gazecie Paweł Lisicki, członek komisji z ramienia PiS, praca wykonywana przez członków rady jest "bardzo czasochłonna" i dlatego prosił przewodniczącego Partyka Jakiego o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Gazeta tłumaczy, że radzie nie przysługują żadne formy gratyfikacji, ponieważ nie ma tego w projekcie ustawy powołującej do życia komisję reprywatyzacyjną.

Przewodniczący Jaki mówi w rozmowie z "Rz", że "zmienił się status członków komisji", według którego członkowie nie mogą teraz pobierać jednocześnie dwóch uposażeń z Sejmu i z komisji weryfikacyjnej. "Czas pomyśleć nad środkami dla rady społecznej" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qwert 2017-10-24 09:32:40
    to ile zarabiają w sumie ci posłowie? przecież jak pracują w komisji, to nie pracują w tym czasie w sejmie! więc za co biorą dietę poselską?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA