REKLAMA

Komitet Obrony Demorkacji szykuje się do kolejnych pikiet

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 07 stycznia 2016 14:03
Komitet Obrony Demorkacji szykuje się do kolejnych pikiet Pikiety odbędą się w osiemnastu miastach w Polsce. fot. facebook

Komitet Obrony Demokracji organizuje w sobotę, 9 stycznia, marsz w obronie wolności słowa. Demonstracje odbędą się w osiemnastu polskich miastach. Trzy dni później, we wtorek 12 stycznia, demonstranci ponownie wyjdą na ulice. Tym razem pod hasłem obrony niezależności TK.

„Szefów mediów publicznych będzie teraz mianować minister skarbu. Dziennikarze zwracają uwagę, że usunięcie gwarancji niezależności publicznej telewizji i radia, jest naruszeniem norm Rady Europy i danego przez polską konstytucję niezależnemu organowi (KRRiT) mandatu do stania na straży szeroko pojętego interesu publicznego w radiofonii i telewizji” – pisze Komitet Obrony Demokracji.

I zachęca do udziału w kolejnej pikiecie. Tym razem pod hasłem „Wolne media”. „Spotkajmy się razem w sobotę o 14.00 w Warszawie na Pl. Powstańców Warszawy albo w innych miastach. Nieważne czy oglądamy TVP albo słuchamy Polskiego Radia. Nieważne czy lubimy tych czy innych dziennikarzy. Chodzi o zasadę – niezależne media to jedna z gwarancji demokratycznego państwa. Bądźmy w sobotę z nimi!!!".

Pikiety odbędą się w osiemnastu miastach w Polsce: Warszawie, Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Koninie, Krakowie, Lublinie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Na ulice wyjdą także Polacy mieszkający w Pradze. Spotkają się pod ambasadą RP.

Przypomnijmy, prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek (7 stycznia) nowelizację ustawy medialnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wojtowicz czeslaw 2016-01-09 10:42:40
    Wojsko polskie powinno byc niezalezne od wladzy.Generalowie posrod siebie powinni wybrac marszalka i on powinien byc ministrem obrony narodowejREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA