REKLAMA

Komornik nie zajmie pieniędzy z 500 plus?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 18 lutego 2016 18:48
Komornik nie zajmie pieniędzy z 500 plus? Osoby, które mają zadłużenie, zabezpieczają się w ten sposób, że świadczenia są im wypłacane do ręki. (fot.flickr.com/tomasz przechlewski)

Choć komornik z mocy prawa nie będzie mógł zająć 500 zł na dziecko, to nie znaczy, że do takich sytuacji nie dojdzie. Zadłużonym osobom pracownicy opieki społecznej doradzają pobieranie świadczenia „do ręki”.

Ustawa o pomocy rodzinom, tzw. program 500+ zmienia także wykaz form pomocy finansowej, które nie podlegają egzekucji.

Tyle, że nawet jeśli komornik z mocy prawa nie będzie mógł zająć 500 zł na dziecko, to nie oznacza to, że w praktyce tak się nie stanie – pisze Dziennika Gazeta Prawna.

– Osoby, które mają zadłużenie, zabezpieczają się w ten sposób, że świadczenia są im wypłacane do ręki. Podobnie postępować będą pewnie rodzice uprawnieni do 500 zł na dziecko, chociaż będą musieli co miesiąc przychodzić po pieniądze na dzieci – podkreśla Anna Kwaśniewska, dyrektor MOPR w Koninie w rozmowie z DGP.

Cały artykuł w PortalSamorzadowy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • spragniony123 2016-02-19 16:55:58
    Ta troska urzędników w wyprzedzeniu faktów podnosi na duchu .
  • .rodzina-500-plus.com 2016-02-19 08:35:16
    Jest rozwiązanie przekaz pocztowy



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA