REKLAMA

Komu potrzebne są strzelnice w każdym powiecie?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl (WK)
  • 02 stycznia 2018 07:09
Komu potrzebne są strzelnice w każdym powiecie? Fot. Facebook.com

Jest hasło, zarysowany projekt. Samorządowcy czekają, jak będzie wyglądała jego realizacja od strony praktycznej. Chodzi o finansowanie budowy lub remontu strzelnic w powiatach.

Możliwości dofinansowania budowy lub rewitalizacji strzelnic dała MON nowelizacja ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego przyjęta przez Sejm 9 listopada 2017 r., której przepisy pozwalają na wspieranie dotacjami samorządów podejmujących się budowy lub remontu strzelnic.

Przedstawiciele włodarzy gmin i powiatów od 9 stycznia 2018 r. mają się spotykać z przedstawicielami miejscowych WKU, by poznać szczegóły techniczne i prawne projektu.
- Powiaty, generalnie, od zawsze gotowe są podejmować wyzwania istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa publicznego, społecznego. W związku z tym nie uchylają się od nowych przedsięwzięć, takich jak program „Strzelnica w każdym powiecie” - zapewniał Grzegorz Kubalski, zastępca dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich.

Czy terminy te, po odejściu z MON Michała Dworczyka i jego awansie na stanowisko ministra w Kancelarii Premiera RP, zostaną dotrzymane?

- Dopóki nie będzie konkretnych parametrów i zasad finansowania tych strzelnic, określonych przez Ministerstwo Obrony Narodowej, to samorządy niewiele mogą zrobić - zapewniał Włodzimierz Owczarek, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Powiecie Warszawskim Zachodnim.

Zdaniem opozycji strzelnice to niepotzrebne wydatki.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA