REKLAMA

Końcówka gov.pl w stronie prywatnej premier? Kulesza chce wyjaśnień

  • Autor: GP
  • 13 lipca 2016 12:33
Końcówka gov.pl w stronie prywatnej premier? Kulesza chce wyjaśnień Jakub Kulesza jest rzecznikiem prasowym klubu Kukiz'15. (fot.:kulesza.pl)

● Posła Kukiz'15 zdziwiło, że strona osobista premier Beaty Szydło znajduje się w domenie internetowej gov.pl.
● Ta końcówka jest zarezerwowana dla agend rządowych.

Poseł Kukiz'15, Jakub Kulesza w środę (13 lipca) zwrócił uwagę swoich obserwujących na Twitterze, wskazał na stronę beataszydlo.gov.pl. Poseł jest rzecznikiem prasowym klubu parlamentarnego, a dziwi go strona premier Beaty Szydło, która korzysta z końcówki kojarzonej z agendami rządowymi.

- Co to jest beataszydlo.gov.pl i jak się ma do www.premier.gov.pl ? Prywatne strony w gov.pl? - pyta we wpisie polityk.

Strona, o której pisze polityk Kukiz'15 to typowa, osobista strona polityka. Prezentuje sylwetkę Beaty Szydło i odnosi do jej rożnych profili na serwisach społecznościowych. Proponuje też zapisanie się do newslettera, który informuje o działaniach polskiej premier.

Kulesza ma zastrzeżenie, że adres strony korzysta z końcówki "gov.pl", która jest kojarzona z domenami internetowymi należącymi do agend rządowych i parlamentarnych, na przykład: sejm.gov.pl - strona Sejmu RP, nik.gov.pl - strona Najwyższej Izby Kontroli.

Domeny internetowe w Polsce przydziela Krajowy Rejestr Domen.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA