REKLAMA

Kondolencje dla rodzin, które straciły bliskich. Pomoc finansowa dla wszystkich poszkodowanych

  • Autor: PAP/KDS
  • 12 sierpnia 2017 19:02
Kondolencje dla rodzin, które straciły bliskich. Pomoc finansowa dla wszystkich poszkodowanych Premier Beata Szydło wzięła udział w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołanego przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha (fot.Pomorski Urząd Wojewódzki)

Beata Szydło, premier Polski uczestniczyła w sobotę (12.08) w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Najważniejsze jest to, by zabezpieczyć wszystkich, którzy potrzebują pomocy, żeby dzieci wróciły bezpiecznie do rodzin, żeby rodzice mogli być spokojni - mówiła. Zapowiedziała wsparcie finansowe dla poszkodowanych. Zaś bliskim ofiar złożyła kondolencje. 

• W wyniku nocnych burz pięć osób zginęło, a ponad 30 zostało rannych. 

• Najbardziej ucierpieli mieszkańcy sześciu województw: m.in. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego.

• Premier rządu zapowiedziała pomoc finansową dla poszkodowanych oraz złożyła kondolencje rodzinom, które straciły bliskich. 

W spotkaniu w Wojewódzkim Zespole Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku wzięli udział między innymi przedstawiciele straży pożarnej, policji i wojska. W czasie spotkania przewidziano połączenie z ministrem Błaszczakiem oraz przedstawicielami władz innych województw, przez które także w nocy z piątku na sobotę przechodziły nawałnice.

"Jesteśmy tu po to, żeby pomóc tym wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują" - powiedziała otwierając spotkanie premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że po posiedzeniu sztabu spotka się z mediami i poinformuje o "wyciągniętych w trakcie spotkania wniosków i podjętych działaniach".

"Ale dzisiaj na pewno najważniejsze jest to, aby zabezpieczyć wszystkich tych, którzy tej pomocy potrzebują, żeby dzieci wróciły bezpiecznie do swoich rodzin, żeby rodzice, którzy mają w tej chwili swoje pociechy w różnych miejscach w Polsce na wypoczynku wakacyjnym mogli być spokojni (...). A więc też apel do wszystkich organizatorów wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży, aby zwracali uwagę na to, w jakich warunkach te dzieci przebywają, jakie warunki pogodowe w najbliższych godzinach będą miały miejsce" - powiedziała też premier.

Szef MSWiA uczestniczył w odprawie z

Szydło zapowiedziała też pomoc finansową dla osób, które zostały poszkodowane podczas nawałnic. - To jest pomoc finansowa dla samorządów – to będziemy realizować po oszacowaniu szkód i zgłoszeniu zapotrzebowania. Wojewodowie i ich służby już pracują – poinformowała Beata Szydło. Jak dodała, minister finansów został przez nią zobowiązany do tego, żeby w miarę spływania zapotrzebowania na środki finansowe pomoc była maksymalnie szybko uruchamiana, tak aby każdy mógł być zabezpieczony. 

Przypomnijmy, w nocy z piątku na sobotę nad częścią Polski przeszły gwałtowne nawałnice. Najbardziej ucierpieli mieszkańcy sześciu województw: m.in. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego.

- Niestety, jest pięć ofiar tej nocnej nawałnicy w województwie pomorskim, w tym dwójka dzieci. To jest oczywiście tragedia. Zrobimy wszystko, żeby nie doszło ponownie do tego rodzaju zdarzeń, ale nasze możliwości są ograniczone ze względu na siły natury - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Najtrudniejsza sytuacja jest w miejscowości Suszek w woj. pomorskim, gdzie był zorganizowany obóz harcerski - to właśnie tam zginęło dwoje dzieci, a dwadzieścia osób zostało przewiezionych do szpitala. Sytuacja była tam na tyle ciężka, że strażacy szli na pomoc harcerzom pieszo, gdyż niestety drogi były nieprzejezdne ze względu na powalone drzewa, a pogoda uniemożliwiała wykorzystanie śmigłowców.

Błaszczak zwrócił się do wojewodów oraz do komendanta głównego PSP, żeby przeprowadzili kontrole miejsc, w których przebywają dzieci na obozach harcerskich. Chodzi właśnie o miejsca, które mają charakter obozów - nie są zorganizowane w budynkach, tylko pod namiotami. 

Szef MSWiA podkreślił, że służby są przygotowane do niesienia pomocy. - Dziękuję zarówno funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhom OSP za ofiarność i zaangażowanie podczas akcji ratunkowej prowadzonej w bardzo trudnych warunkach. W działaniach wspierały ich również inne służby np. policjanci - powiedział minister.

Minister zaznaczył, że rozmawiał już z wojewodami na temat usuwania skutków nawałnic. - Jesteśmy przygotowani do tego, żeby wypłacać pomoc finansową dla poszkodowanych osób - zapowiedział szef MSWiA.

Gen. brygadier Leszek Suski, komendant główny PSP, poinformował, że tej doby strażacy wyjeżdżali do zdarzeń związanych z nawałnicami 10 tys. razy. W akcję na terenie całego kraju zaangażowanych było 18 tys. strażaków i 4 tys. samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Ana 2018-01-04 02:06:16
    Dzień dobry, moi rodacy z mojego wspaniałego kraju, mam na imię Ana i mieszkam w Polsce. Przyszedłem tutaj na blogu, aby wskazać firmę, która jest bardziej wiarygodna pod względem pożyczki z tą firmą, jesteś wolny od oszustwa, ponieważ szukałem pilna pożyczka od dwóch tygodni, ale dzisiaj Bóg w końcu odpowiedział na moją modlitwę, gdzie spieniężyłem pożyczkę w wysokości 250 000 euro, aby spłacić swój dług i założyć firmę odzieżową po tym, jak zostałem oszukany w wysokości 5000 euro w innej fałszywej firmie, proszę, moi koledzy, nie ubiegajcie się o Pożyczka, która nie jest bezpieczna i istnieje jedyna firma, której możesz zaufać firmie pożyczkowej Stella Rene, jest to firma, która pomaga mi dzisiaj z moją pożyczką i tutaj e-mail na wypadek, gdy jesteś w potrzebie {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com} to bezpieczne i gwarancja w porządku. pozdrowienia Ana
  • karolina strakiewicz 2017-08-12 22:49:18
    I bardzo dobrze że już nie ma harcerski co zginęły mniej będzie do nauki i wyjazdu na wakacje bachory lepiej by pomyślał o nauce a nie jakieś obóz i szykowała się do szkoły mniej mord będzie smierdzoncych i świeckich pewnie będą dwie trumny będą robale chodziły rodzinne też to czeka zejście z tego świata i być w trumnie .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA