REKLAMA

Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Gowin przedstawi nazwę nowej partii

  • Autor: PAP/MIW
  • 03 listopada 2017 17:04
Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Gowin przedstawi nazwę nowej partii Jarosław Gowin przedstawi 4.11 nazwę nowej partii (fot. www.nauka.gov.pl)

W sobotę (4.11) na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencja Zjednoczeniowa Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych. Początek obrad zaplanowano na godz. 12.30.

• Organizatorzy spodziewają się ok. 1000 delegatów z całej Polski: przedstawicieli zarówno Polski Razem, środowiska Republikanów, wolnościowych. Także kilku prezydentów miast oraz kilkudziesięciu burmistrzów i wójtów.

• - To ma być nowy impuls do działania. Chcemy, aby obóz Zjednoczonej Prawicy był jak najsilniejszy, jak najbardziej inkluzywny, czyli aby dołączały do niego kolejne środowiska, bo tylko wtedy będziemy w stanie skutecznie walczyć o reelekcje, i będziemy w stanie skutecznie rządzić - powiedział w piątek (3.11) wicemarszałek Senatu, wiceprezes Polski Razem Adam Bielan.

• Wydarzenie będzie się składało z dwóch części. Będzie kongres statutowy, związany z wyborem władz: przewodniczącego konwencji krajowej, uzupełnienie zarządu o nowych członków, wybór dwóch nowych wiceprezesów partii, a potem otwarta dla mediów konwencja zjednoczeniowa.

 

- Ogłosimy też nazwisko kolejnego parlamentarzysty, który do nas dołączy, przedstawimy kolejne punkty naszego programu. Będziemy dyskutować o tym co udało się, a co nie przez ostatnie dwa lata oraz co należy zrobić w Polsce przez kolejne dwa lata naszych rządów - wskazał wiceszef Polski Razem.

Sobotnią konwencję rozpocznie wystąpienie lidera Polski Razem wicepremiera Jarosława Gowina. Ma on zaprezentować nowe ugrupowanie, powstałe z Polski Razem oraz Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych. Zostanie również przedstawiona nowa nazwa formacji. Gowin zapowiadał, że zostaną przedstawione także "zręby programu" nowego ugrupowania.

Nowa partia ma być konserwatywna, ale, jak mówił Gowin - "zbudowana nowocześnie według zachodnich wzorów".

Z programu imprezy zapowiedzianej jako "Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy" oraz "Konwencja Zjednoczeniowa Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych", wynika, że rozpocznie się ona o godz. 12.30. Oprócz Jarosława Gowina głos zabiorą liderzy środowisk wchodzących w skład nowego ugrupowania, w tym reprezentanci Republikanów, środowisk wolnościowych, samorządowych i parlamentarzystów.

Gości przywitają: wicemarszałek Senatu Adam Bielan oraz wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak mówił wicepremier na początku października Emilewicz mogłaby być wspólną kandydatką Zjednoczonej Prawicy (PiS, Polska Razem, Solidarna Polska) na prezydenta Krakowa.

Z dotychczasowych zapowiedzi Gowina, wynika, że w skład nowej partii wejdą Republikanie oraz Chrześcijański Ruch Samorządowy, z którym związany jest m.in. b. prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki. Po zakończeniu konwencji ma się odbyć briefing liderów nowego ugrupowania.

W konwencji Polski Razem Zjednoczonej Prawicy nie weźmie udziału prezes PiS Jarosław Kaczyński, który miał być gościem specjalnym wydarzenia. "Z powodu choroby Jarosław Kaczyński nie weźmie udziału w jutrzejszej konwencji J.Gowina" - poinformowała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Podczas wydarzenia ma zostać odczytany list od prezesa Kaczyńskiego. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • !!! 2017-11-05 21:47:48
    Pijar , Józef Zając największy oszust i złodziej żydowski(obiekty w Depułtyczach Królewskich powiat chełmski, obręb gminy Chełm)zasilił szeregi partyjne towarzysza Gowina z PO pod sztandarami Zjednoczonej Prawicy, bliźniaczy try komunistów którzy mówią że nie są z "Czerwonej Bandery".
  • jedendziewięć 2017-11-05 04:48:23
    Właściwie to kongres się już odbył. Sporo planów, piękne przyjaźnie oraz nadzieja na skupienie działań na gospodarce lokalnej i prorodzinnej. I dobrze. Warto próbować a my wszystko zweryfikujemy przed wyborami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA