REKLAMA

Koniec licencjatów i prac inżynierskich

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (JP)/AT
  • 04 września 2017 09:28
Koniec licencjatów i prac inżynierskich Uczelnie powinny mieć możliwość elastycznego podchodzenia do wymogów związanych z pracami dyplomowymi (Fot.Pexels)

Studia licencjackie i inżynierskie będą mogły się kończyć nie pracą dyplomową, a egzaminem - taka jest propozycja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Szkoły wyższe same zdecydują, czy na zakończenie studiów licencjackich i inżynierskich trzeba będzie napisać pracę dyplomową – proponuje MNiSW.

„W proponowanym przez resort nauki rozwiązaniu jest jeden haczyk” – podaje Dziennik Gazeta Prawna. „Jeżeli uczelnia zlikwiduje obowiązek przygotowywania pracy dyplomowej, to będzie musiała zastąpić go specjalnym egzaminem końcowym”.

Pomysł podoba się zarówno studentom, jak i rektorom – pisze DGP. W wielu przypadkach ani jedni, ani drudzy nie widzą żadnego pożytku we wtórnym przepisywaniu książek naukowych.

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA