REKLAMA

Koniec roku szkolnego, Anna Zalewska do uczniów i nauczycieli: Za wami czas wytężonej pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 23 czerwca 2017 11:37
Koniec roku szkolnego, Anna Zalewska do uczniów i nauczycieli: Za wami czas wytężonej pracy Dla ponad 4 mln 600 tys. uczniów z ponad 27 tys. szkół kończy się w piątek szkolny 2016/2017 i rozpoczynają wakacje(fot.men.gov.pl)

Zakończył się rok szkolny 2016/2017. Za wami czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i umiejętności. Przed Wami wakacje. Mam nadzieję, że w tym okresie zbierzecie siły potrzebne do dalszej pracy, aby we wrześniu wrócić do szkoły, do Waszych rówieśników, nauczycieli - napisała minister edukacji w liście skierowanym do nauczycieli i uczniów.

• Wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji i udanego wypoczynku - życzyła uczniom w piątek (23 czerwca) w dniu zakończenia roku szkolnego minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

• Podziękowała też nauczycielom za ich pracę - codzienny trud i misję.

W piątek w dniu zakończenia roku szkolnego na stronie internetowej MEN ukazał się specjalny list minister do uczniów, nauczycieli i rodziców.

"Zakończył się rok szkolny 2016/2017. Za wami czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i umiejętności. Dziś jesteście bogatsi nie tylko o nowy zasób wiadomości, ale także doświadczenia, które zaowocują w dorosłym życiu" - napisała minister zwracając się do uczniów.

Życzyła im wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji i udanego wypoczynku. "Przed Wami wakacje - czas odpoczynku, w którym będziecie poznawali nowych ludzi i odkrywali nieznane miejsca. Mam nadzieję, że w tym okresie zbierzecie siły potrzebne do dalszej pracy, aby we wrześniu wrócić do szkoły, do Waszych rówieśników, nauczycieli" - zaznaczyła.

Życzenia od minister edukacji na zakończenie zajęć szkolnych (fot.men.gov.pl)

Minister podziękowała w liście nauczycielom za ich "codzienny trud - niezwykłą misję". "Dziękuję za bycie blisko uczniów, ich rodziców i opiekunów. Dzięki Państwa poświęceniu dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje umiejętności oraz zainteresowania, które będą fundamentem ich przyszłego życia" - napisała. Podkreśliła, że szkoła nie mogłaby istnieć bez zaangażowanej w swoją pracę kadry pedagogicznej.

Szefowa MEN podziękowała też rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły, dbanie o nią i wspieranie jej aktywności.

Dla ponad 4 mln 600 tys. uczniów z ponad 27 tys. szkół kończy się w piątek szkolny 2016/2017 i rozpoczynają wakacje. Do ław szkolnych uczniowie powrócą 4 września.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA