REKLAMA

Koniec strajku w Centrum Zdrowia Dziecka to nie koniec problemów

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynekzdrowia.pl
  • 10 czerwca 2016 14:31
 Koniec strajku w Centrum Zdrowia Dziecka to nie koniec problemów PiS mówił nie spełnia obietnic wobec pielęgniarek, składanych podczas kampanii wyborczej - mówi przewodnicząca (Dorota Gardias, fot. PTWP)

Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych i wiceprzewodnicząca Rady Dialogu Społecznego zwraca uwagą, że koniec strajku w Centrum Zdrowia Dziecka nie jest końcem problemu zbyt małej liczby pielęgniarek i ich niskich zarobków.

Gardias w rozmowie z "Rzeczpospolitą: przypomniała, że w 2008 r. pielęgniarki podpisały na dwa lata pakiet kryzysowy z rządem Donalda Tuska. Minęło osiem lat i nic się zmieniło.

Przewodnicząca mówiła, że na spotkaniu Rady Dialogu osiągnięto porozumienie w sprawie najniższej stawki godzinowej w wysokości 12 zł na tzw. umowach śmieciowych, ale jeszcze musi zostać to uchwalone w Sejmie.

Gardias zaznacza, że młode kobiety nie chcą kształcić się, aby zostać potem pielęgniarkami. Nie jest to zawód atrakcyjny finansowo, chętnych do tego zawodu nie ma, bo jest "ciężki i odpowiedzialny". Ostrzegła, że wkrótce w Polsce "nie będzie pielęgniarek".

Jej zdaniem PiS mówił nie spełnia obietnic wobec pielęgniarek, składanych podczas kampanii wyborczej.

- Minister zdrowia nie przedstawił żadnego programu, o którym mówił w kampanii wyborczej. Jeżeli nikt nie dołoży do ochrony zdrowia środków i nie wymyśli systemu, to nie pójdziemy do przodu - stwierdza Dorota Gardias.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA